Pogoda
25.11.2019 14:48

Samsung zorganizuje 10 koncertów na żywo w aplikacji rozszerzającej rzeczywistość

Od kilku lat fani coraz częściej otrzymują możliwość oglądania swoich ulubionych zespołach w Wirtualnej Rzeczywistości. A fakt, że twój ulubiony band gra w tym momencie w Brazylii nie oznacza już, że nie brać w tym wydarzeniu udziału na żywo.

coldplay vr
źródło: Materiały Prasowe, Samsung

Po takich wydarzeniach, jak VR-owy koncert Coldplay z 2017 roku czy Global Citizen Festival (który był w całości dostępny dla fanów za sprawą Wirtualnej Rzeczywistości) ten nowy sposób odbierania muzyki staje się czymś naturalnym. Właśnie z tego powodu Samsung ogłosił, że planuje serię 10 koncertów, które fani będą mogli oglądać poprzez aplikację Samsung XR, zapewniającą możliwość podziwiania występów na żywo w 360 stopniach.

Samsung zorganizuje koncerty w VR

Samsung będzie współpracował z firmą LiveXLive, aby przenieść 10 występów do Wirtualnej Rzeczywistości. Występy na żywo będą posiadały hologramy, wideo wolumetryczne i funkcje AR dla uczestników koncertów, a także treści VR i 360 dla wirtualnych widzów.

HALF LIFE
HALF LIFE
Przeczytaj także Valve zapowiedział nowego Half Life'a. Pierwszego od 12 lat!

Firmy na razie nie ogłosiły, na jakie zespoły mogą nastawiać się fani. LiveXLive jednak od lat współpracuje z tysiącami festiwali na całym świecie takimi jak Sziget, Rock in Rio czy iHeart.

Aplikacja Samsunga jak dotąd skupiała się na tworzeniu i hostowaniu nagrań związanych głównie ze sportem. Poczynając na informacjach o tym, jak trenować, przez wirtualne przejażdżki wartymi miliony samochodami po podróże po kosmosie. Posiadacze Samsung Galaxy mogą też tworzyć content dostępny na platformie na własną rękę i zapraszać do swojego VR-owego przeżycia innych użytkowników.

Samsung potwierdził, że każdy z 10 koncertów będzie dostępny na wszystkich platformach Samsung XR. Każdy użytkownik Androida będzie mógł dołączyć do koncertu, ale żeby w pełni go docenić będzie wymagany headset VR.

Zobacz także:  Black Friday 2019 w PlayStation Store: Wiedźmin 3 GOTY, God of War i Red Dead Redemption 2 w świetnych cenach

Tagi: Internet