Satan daje zarabiać w internecie na krzywdzie innych

Michał Tomaszkiewicz
27.01.2017 13:30
Satan daje zarabiać w internecie na krzywdzie innych Fot. kadr z wideo

Pieniądze leżą w internecie – wystarczy tylko popełnić przestępstwo. Łatwym zarobkiem w sieci kusi Satan – proste w obsłudze narzędzie, które pozwala infekować dla okupu komputery internautów.

Twórcy programu dla początkujących przestępców postarali się, żeby przejście na stronę bezprawia było szybkie i proste. Żeby zarabiać z Satanem nie trzeba mieć specjalistycznej wiedzy ani doświadczenia – wszystkiego nauczy kierujący świeżo upieczonego mistrza zbrodni krok po kroku samouczek.

Stanie się przestępcą jest diabelnie proste – wystarczy zarejestrować się na stronie projektu (dostępnej w sieci Tor), żeby otrzymać dostęp do narzędzia szyfrującego dane dla okupu. Wkład własny ani jakakolwiek opłata wstępna nie jest wymagana.

foto: zrzut ekranu Fot. foto: zrzut ekranu

Własnego piekielnie groźnego wirusa tworzy się korzystając z prostego kreatora – wybiera się w nim między innymi wysokość żądanego okupu, czas na dokonanie wpłaty, a nawet szybkość wzrostu stawki wraz z upływem czasu.

Za korzystanie z Satana jego twórcy pobierają dolę w wysokości 30% przychodów danego przestępcy – przy czym jeśli oszust odnosi sukcesy łapiąc większą liczbę ofiar, stawka ta ulega obniżeniu.

Początkujący przestępcy mogą liczyć nawet na instrukcje osadzania przygotowanego dla siebie wirusa w makrach dokumentów tekstowych – to jedna z najpopularniejszych metod infekowania komputerów szkodnikami.

foto: zrzut ekranu Fot. foto: zrzut ekranu

Użytkownik ma też możliwość dostosowania komunikatu pokazywanego ofierze – może to być zwykłe tłumaczenie treści bądź dodanie informacji mających działać skuteczniej w danym kręgu kulturowym.

Michał Tomaszkiewicz Redaktor antyradia
Polub Antyradio na Facebooku
CZYTAJ TAKŻE
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.