Satelita będzie szukał UFO

Michał Tomaszkiewicz
18.01.2016 10:13
Satelita będzie szukał UFO Fot. indiegogo.com / CubeSat for Disclosure

Entuzjaści biorą w swoje ręce poszukiwanie dowodów na odwiedzanie Ziemi przez obce cywilizacje: na Kickstarterze ruszyła kampania mająca sfinansować powstanie satelity CubeSat, którego celem będzie polowanie na UFO.

CubeSaty to nowy rodzaj sztucznych satelitów, które dzięki małym wymiarom (zazwyczaj powstają w formie sześcianu o boku 10 cm) oraz niskiej wadze (średnio około 1 kg) zdecydowanie zmniejszają koszta umieszczenia ich na orbicie.

Pierwszy polski sztuczny satelita, PW-Sat, należał właśnie do tej klasy urządzeń. Jego powstanie i wyniesienie na orbitę kosztowało około 200 000 złotych, co jest niską kwotą w porównaniu do kosztów startu rakiety nośnej, szacowanej na kilka milionów dolarów.

Teraz możemy mieć do czynienia z kolejnym przełomem w historii eksploracji przestrzeni kosmicznej: jak informują twórcy CubeSata, będzie on pierwszym satelitą należącym do osób prywatnych. Twórcy zebrali już 16 000 dolarów w kampanii na Indiegogo, mając nadzieję na dodanie dalszych 10 tysięcy, a po cichu licząc nawet na kwotę pięć razy większą. Wspierający odpowiednio wysoką kwotą mogą liczyć na pełny dostęp w czasie rzeczywistym do wszystkich danych zbieranych przez CubeSata.

foto: indiegogo.com / CubeSat for Disclosure Fot. foto: indiegogo.com / CubeSat for Disclosure

Najwyraźniej inspiracją dla projektu było znane z serialu „Z Archiwum X”, powracającego na ekrany na początku 2016 roku, hasło „The truth is out there”. Obywatelskie śledztwo, mające na celu dostarczenie światu prawdy na temat UFO, może rozpocząć się już w maju 2016.

Jesteśmy grupą osób nie związanych w żaden sposób z jakimkolwiek rządem czy korporacją, chcących poznać prawdę na temat tego co się działo i co dzieje się obecnie na granicy przestrzeni kosmicznej.

Satelita ma być wyposażony w wykrywacz promieniowania jonizującego (co pomoże zarejestrować ślady hipotetycznych zaawansowanych systemów napędowych) oraz kamery z parabolicznymi soczewkami, zdolne do śledzenia otoczenia w zakresie pełnych 360 stopni i rejestrującymi światło widzialne oraz podczerwień. Jeśli zbiórka się uda, polujący na UFO CubeSat może też otrzymać radar.

Do czego służyłby Twój prywatny satelita?

Michał Tomaszkiewicz Redaktor antyradia
CZYTAJ TAKŻE
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.