Scarlett Johnasson: "Paparazzi zagrozili mojemu życiu"

Kamil Kacperski
10.04.2019 11:55
Scarlett Johansson|undefined Fot. AFP/EAST NEWS

Gwiazda nadchodzącego "Avengers: Endgame" stała się ofiarą paparazzich 8 kwietnia 2019 roku, kiedy opuściła nagrania do programu "Jimmy Kimmel Live". W oświadczeniu aktorki możemy przeczytać, że ścigające ją osoby stwarzały też "zagrożenie dla innych". 

Scarlett Johansson przeżyła chwile grozy wieczorem 8 kwietnia 2019 roku. Aktorka brała udział w nagraniach programu "Jimmy Kimmel Live" wraz z Robertem Downeyem Juniorem, Paulem Ruddem i Chrisem Hemsworthem. Po wyjściu ze studia, Johansson ruszyła ze swoją córką do domu. W drodze za nimi ruszyło "5 samochodów z przyciemnionymi szybami, pełnych mężczyzn". Panowie rzekomo łamali prawo i nie zwracali uwagi na przepisy drogowe. 

Scarlett Johansson krytykuje paparazzich

W oświadczeniu prasowym przygotowanym dla Entrertainment Tonight, Johansson przyznała, że panowie stalkowali ją i jej córkę przez kilka następnych godzin:

Wczoraj, gdy opuściłam "Jimmy Kimmel Show", stałam się ofiarą stalkingu. Zaczęło za mną jechać 5 samochodów z przyciemnionymi szybami. W środku siedzieli mężczyźni. Nie zwracali uwagi na przepisy drogowe - przejeżdżali na czerwonym świetle i zagrażali życiu innych kierowców, pieszych, a także mojemu. Jechali za mną, aby zobaczyć, gdzie się zatrzymam i wciąż kontynuować obserwowanie mnie i mojej córki. 

Paparazzi zagrozili życiu innym, kręcąc się po przyjaznych sąsiedztwach w przyciemnionych samochodach, żeby potem za mną jeździć. Potem robili zdjęcia mojej córce i innym dzieciakom, które teoretycznie są w bezpiecznym miejscu. Niestety okazuje się, że tak nie jest - a do tego wszyscy paparazzi robią to legalnie. Po wczorajszych wydarzeniach, poczułam, że moim obowiązkiem jako obywatel tego kraju, jest pójście na policję i zgłoszenie tego incydentu.

Przeczytaj także

Według aktorki, takie zagrażanie życiu innym osobom powinno zostać potraktowane poważnie przez policję - chociażby po to, by zapobiec takiemu incydentowi, jak śmierć księżnej Diany:

Kobiety w Stanach są ofiarami stalkerów, a nowe ustawy dotyczące tego przestępstwa powinny być jednym z najważniejszych tematów dotyczących prawa. Dopóki paparazzi nie będą uznawani przez prawo za stalkerów, to istnieje ryzyko, że kolejne osoby zostaną ranne lub zabite - jak kiedyś księżna Diana.

Avengers: Endgame - data premiery

Johansson i jej córce nic się nie stało - zostały jednak zmuszone zostać kilka godzin na posterunku policji w Hollywood. Aktorkę będziemy mogli zobaczyć niedługo na ekranie w filmie "Avengers: Endgame", który pojawi się w kinach już 25 kwietnia 2019 roku. 

Kamil Kacperski Redaktor antyradia
CZYTAJ TAKŻE
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.