Scenarzyście "Venoma" grożono śmiercią. Fanom nie spodobały się zmiany wprowadzone przez twórcę

Sergiusz Kurczuk
26.02.2019 11:37
11 (2018) Fot. Venom #11 (2018)

Scenarzysta komiksu "Venom" dostał pogróżki od fanów z powodu zmian, jakie wprowadził, w 11. numerze obecnie wydawanej serii przygód Symbiota. Co zdenerwowało czytelników?

Czasami granica pomiędzy fanem i fanatykiem jest niezwykle cienka. Przekonał się o tym komiksowy twórca Donny Cates, który odpowiada za powstającą obecnie serię "Venom". 4. volume przygód Symbiota od 1. numeru wprowadza dość rewolucyjne zmiany genezy tytułowego antybohatera. 11. zeszyt "Venoma" okazał się jednak nie do przełknięcia dla niektórych czytelników. Scenarzysta dostał wiele pogróżek, których autorzy grozili mu śmiercią lub pobiciem.

Przeczytaj także

"Venom" - fani grozili śmiercią scenarzyście komiksu Marvela

11. numer "Venoma" trafił do sprzedaży w przedostatnim tygodniu lutego 2019. Cates postanowił kontynuować zmianę status quo tytułowej postaci. W komiksie okazało się między innymi, że Dylan - chłopak, którego Eddie Brock uważał za swojego przybranego brata, jest tak naprawdę jego synem. To jednak niejedyne odstępstwo od historii pisanych przez poprzednich twórców "Venoma". Kosmiczny organizm od lat zmieniał wspomnienia swojego nosiciela, wmawiając mu nieprawdę na temat wielu aspektów jego życia. Wyszło na jaw, że siostra i wujek Brocka nigdy nie istnieli, a główny bohater nigdy nie miał nowotworu.

O całym zdarzeniu Cates poinformował na swoim Twitterze.

Właśnie zobaczyłem, że dostałem kilka pogróżek dotyczących śmierci/pobicia po "Venomie" #11.

Coś ode mnie.

1. Nie zmienię planów względem tych postaci.

2. Grożenie mi śmiercią lub pobiciem nie jest drogą, którą powinniście bronić swojej sprawy.
3. Bycie fanem jest okej. Ale to jest szaleństwo.

To nie pierwsza drastyczna zmiana, którą wprowadził Cates. W jednym z pierwszych numerów nowej serii "Venoma" czytelnicy poznali prawdziwe pochodzenie całej rasy kosmicznych pasożytów. Okazało się, że za ich stworzeniem stał Knull - pradawna istota, która chciała zdominować cały wszechświat. Scenarzysta nie zamierza jednak modyfikować czegokolwiek w swoich planach dotyczących przyszłości Venoma. Marvel Comics zaplanowało jeszcze trzy kolejne numery serii, które mają ukazać się w 2019 roku.

Retcon - co to jest?

Stali czytelnicy komiksów nie powinni być zdziwieni zmianami w historii bohaterów wprowadzanymi przez twórców. Są to tak zwane retconystałe elementy komiksu superbohaterskiego, a w zasadzie każdej historii w odcinkach, która nieprzerwanie trwa od wielu lat. Są to wydarzenia z przeszłości danej postaci, które wyjaśniają jakiś porzucony wątek, lub dopowiadają informacje, które wcześniej się nigdzie nie pojawiły. Najsłynniejsze retcony z uniwersum Marvela to między innymi wprowadzenie postaci Sticka, który trenował Daredevila, wyjaśnienie, że Magneto jest ojcem Scarlett Wich i Quick Silvera czy ujawnienie przeszłości Wolverine'a. Chociaż niektóre retcony budzą kontrowersje, z czasem zostają zaakceptowane przez fanów komiksów i zaczynają funkcjonować jako stały oraz oczywisty element świata.

>>Zobacz też: "Avengers 4" - czy film opiera się na komiksach Marvel Comics?<<

Sergiusz Kurczuk Redaktor antyradia
CZYTAJ TAKŻE
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.