Pogoda
01.10.2020 11:05

Scenarzysta Marvela zdradził nieznany dotąd sekret młota Thora

Thor i jego młot to ważne elementy świata Marvela. Komiksowy scenarzysta Donny Cates zdradził wiele nieznanych dotąd faktów na temat Mjolnira.

Thor: The Dark World
foto: Jay Maidment/Collection Christophel/East News

Mjolnir to jedna z najpotężniejszych broni w komiksowym i filmowym uniwersum Marvela. Zaczarowany młot jest zarezerwowany wyłącznie dla boga piorunów, bo może go podnieść jedynie istota godna mocy Thora. Okazuje się, że istniejący w komiksach od lat 60. oręż kryje jeszcze wiele sekretów. Kilka z nich zdradził ostatnio jeden ze scenarzystów Marvel Comics.

Marvel zdradził sekrety Mjolnira

Na przestrzeni lat Mjolnira dzierżyło wiele postaci. Nie zawsze były to istoty do końca dobre. Na przykład ostatnio za trzonek młota Thora chwycił podejrzany moralnie egipski bóg Khonshu.

Mjolnir
Mjolnir
Przeczytaj także Złowieszczy bóg Marvela podniósł młot Thora. Zdecydowanie nie jest tego godzien

W "Avengers" #36 z 2020 roku zdradzono, że kolejną osobą, która może dzierżyć asgardzką broń jest Black Panther. Godzien podniesienia Mjolnira jest nie tylko T'Challa, ale każda osoba nosząca miano króla Wakandy, a więc również jego siostra Shuri, oraz przodkowie królewskiego rodu.

Robert Downey Jr. w filie Iron Man 2
Robert Downey Jr. w filie Iron Man 2
Przeczytaj także Chcesz zadzwonić do Iron Mana? Marvel podał numer telefonu do Tony'ego Starka

Za obecną serię przygód Thora odpowiada uznany scenarzysta komiksowy Donny Cates. Twórca postanowił zdradzić kilka nieznanych dotąd ciekawostek na temat Mjolnira. Wszystko zaczęło się od pytania jednego z fanów, zadanego za pośrednictwem Twittera. Dotyczyło kwestii podniesienia młota przez... Thora-Muppeta.

"

Mało znane fakty na temat Thora: WSZYSTKIE Muppety są godne. Tak samo, jak psy. WSZYSTKIE psy. "

Żartobliwa odpowiedź nie tylko potwierdziła domysły ciekawskiego fana, ale również zdradziła kolejny sekret Mjolnira. Każdy członek rodziny psowatych jest w stanie władać bronią boga piorunów.

Avengers: Infinity War
Avengers: Infinity War
Przeczytaj także Marvel ujawnił, jak będą wyglądali Thor i Strażnicy Galaktyki

Fani zaczęli więc zadawać pytania o konkretne czworonogi ze świata Marvela, między innymi o Thoriego - asgardzkiego psa Thora i Lockjawa - wiernego towarzysza Inhumans.

"

Nie wiem. CZY [Thori - przyp. red.] JEST PSEM? "

"

Zrobił to [Lockjaw - przyp. red.]. W "Death of the Inhumans"! "

Fani w odniesieniu do pytania o Muppety szybko odbiegli od uniwersum Marvela. Jeden z internautów zapytał, czy młot Thora może podnieść jedna ze słynnych postaci studia Pixar - szczur Remy z filmu "Ratatuj".

"

Każda postać dubbingowana przez Pattona Oswalta jest godna. "

Okazuje się, że nie tylko Patton Oswalt może władać Mjolnirem. Padło bowiem pytanie, czy godny broni jest słynny malarz Bob Ross. Cates  potwierdził podejrzenia fana.

Ratatuj
Ratatuj
Przeczytaj także "Ratatuj": reżyser animacji po latach obalił fanowską teorię

Jak widać, istnieje wiele istot, które są w stanie chwycić za trzonek Mjolnira i unieść młot w górę. Nie koniecznie trzeba być od razy Kapitanem Ameryką, Jane Foster czy Beta Ray Billem.

Czy jesteś w stanie podnieść młot Thora?

Chris Hemsworth
Chris Hemsworth
Przeczytaj także Chris Hemsworth zdradził swoją przyszłość w Marvelu. Nadal będzie bogiem piorunów po "Thorze 4"?

Zobacz też: Jak podnieść młot Thora? Gwenpool znalazła obrzydliwy sposób

Tagi: Thor Marvel Marvel Comics