Scenarzysta Marvela zdradził nieznany dotąd sekret młota Thora

01.10.2020 11:05
Scenarzysta Marvela zdradził nieznany dotąd sekret młota Thora Fot. Jay Maidment/Collection Christophel/East News

Thor i jego młot to ważne elementy świata Marvela. Komiksowy scenarzysta Donny Cates zdradził wiele nieznanych dotąd faktów na temat Mjolnira.

Mjolnir to jedna z najpotężniejszych broni w komiksowym i filmowym uniwersum Marvela. Zaczarowany młot jest zarezerwowany wyłącznie dla boga piorunów, bo może go podnieść jedynie istota godna mocy Thora. Okazuje się, że istniejący w komiksach od lat 60. oręż kryje jeszcze wiele sekretów. Kilka z nich zdradził ostatnio jeden ze scenarzystów Marvel Comics.

Marvel zdradził sekrety Mjolnira

Na przestrzeni lat Mjolnira dzierżyło wiele postaci. Nie zawsze były to istoty do końca dobre. Na przykład ostatnio za trzonek młota Thora chwycił podejrzany moralnie egipski bóg Khonshu.

Przeczytaj także

W "Avengers" #36 z 2020 roku zdradzono, że kolejną osobą, która może dzierżyć asgardzką broń jest Black Panther. Godzien podniesienia Mjolnira jest nie tylko T'Challa, ale każda osoba nosząca miano króla Wakandy, a więc również jego siostra Shuri, oraz przodkowie królewskiego rodu.

Przeczytaj także

Za obecną serię przygód Thora odpowiada uznany scenarzysta komiksowy Donny Cates. Twórca postanowił zdradzić kilka nieznanych dotąd ciekawostek na temat Mjolnira. Wszystko zaczęło się od pytania jednego z fanów, zadanego za pośrednictwem Twittera. Dotyczyło kwestii podniesienia młota przez... Thora-Muppeta.

Mało znane fakty na temat Thora: WSZYSTKIE Muppety są godne. Tak samo, jak psy. WSZYSTKIE psy.

Żartobliwa odpowiedź nie tylko potwierdziła domysły ciekawskiego fana, ale również zdradziła kolejny sekret Mjolnira. Każdy członek rodziny psowatych jest w stanie władać bronią boga piorunów.

Przeczytaj także

Fani zaczęli więc zadawać pytania o konkretne czworonogi ze świata Marvela, między innymi o Thoriego - asgardzkiego psa Thora i Lockjawa - wiernego towarzysza Inhumans.

Nie wiem. CZY [Thori - przyp. red.] JEST PSEM?

Zrobił to [Lockjaw - przyp. red.]. W "Death of the Inhumans"!

Fani w odniesieniu do pytania o Muppety szybko odbiegli od uniwersum Marvela. Jeden z internautów zapytał, czy młot Thora może podnieść jedna ze słynnych postaci studia Pixar - szczur Remy z filmu "Ratatuj".

Każda postać dubbingowana przez Pattona Oswalta jest godna.

Okazuje się, że nie tylko Patton Oswalt może władać Mjolnirem. Padło bowiem pytanie, czy godny broni jest słynny malarz Bob Ross. Cates  potwierdził podejrzenia fana.

Przeczytaj także

Jak widać, istnieje wiele istot, które są w stanie chwycić za trzonek Mjolnira i unieść młot w górę. Nie koniecznie trzeba być od razy Kapitanem Ameryką, Jane Foster czy Beta Ray Billem.

Przeczytaj także

Zobacz też: Jak podnieść młot Thora? Gwenpool znalazła obrzydliwy sposób

Sergiusz Kurczuk
Sergiusz Kurczuk Redaktor antyradia
Polub Antyradio na Facebooku
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.