Pogoda
18.04.2018 14:36

Schudł 4,5 kg grając w Skyrim VR

Zapomnijcie o siłowni – równie dobre efekty możecie otrzymać po prostu grając w gry komputerowe. O ile macie zestaw VR i zdecydujecie się na zrezygnowanie z wygody krzesła.

Skyrim VR
foto: materiały prasowe

Wszystko wskazuje na to, że gry Virtual Reality tym razem na dobre zadomowią się na rynku. Jak się okazało, mimo że granie VR odbywa się w sztucznie stworzonym świecie, jak najbardziej może przekładać się na wrażenia i przeżycia w rzeczywistym świecie.

Pokazaliśmy to w zestawieniu bolesnych wpadek użytkowników hełmów VR – kontuzje przez nich odnoszone okazały się jednak być niczym w porównaniu do przypadku rosyjskiego gracza, który sesję VR przypłacił życiem.

Granie w Virtual Reality może mieć jednak także pozytywny konsekwencje – jeden z graczy pochwalił się na Reddicie, że w ciągu kilku tygodni styczności z grą udało mu się schudnąć dobre 4,5 kilograma, mimo że nie wychodził z pokoju.

Gracz Skyrim CR schudł o 4,5 kg w kilka tygodni

Sekretem na wykorzystywaniem grania jako metody na odchudzanie jest jak najpełniejsze zanurzenie się w świecie gry. Skyrim VR zrobił na graczu tak dobre wrażenie, że ten postanowił własnymi, domowymi sposobami zwiększyć immersję w przedstawianym świecie.

Zaczął stosować się do kilku prostych zasad:

  • ruszał się podczas walki, żeby na przykład uchylać się przed strzałami czy chować się za przeszkodami terenowymi
  • wymawiał na głos kwestii prowadzonegobohatera
  • zrezygnował z dosiadania konia i symulował fizyczne bieganie w celu pokonywania dystansu

Najważniejszy jest oczywiści ten ostatni punkt. Zakochany w Skyrim VR gracz umieścił na podłodze pokoju maty do uprawiania jogi, a potem nauczył się synchronizować szybkość biegu (uprawiany w miejscu) z widokiem pokazywanym mu przed oczami.

"

Nauczyłem się także szybkiego sprintu w tempie biegu, który zużywa w grze staminę – nie zdacie sobie sprawy, jaka to szybkość, dopóki nie spróbujcie fizycznie się tak przebiec. "

Nawyki z grania w Skyrim VR zdecydowanie poprawiły kondycję gracza oraz pozwoliły mu schudnąć o dobre 4,5 kg.

Jeśli chcielibyście spróbować łączyć bycie bohaterem z odchudzaniem, pamiętajcie o przestrodze gracza – po każdej rozgrywce będziecie naprawdę spoceni.

Też chcielibyście chudnąć grając w gry?

Michał Tomaszkiewicz
Tagi: Gry