Sega Mega Drive Mini – retrokonsolka z 40 grami

Michał Tomaszkiewicz
01.04.2019 12:42
Sega Mega Drive Mini – retrokonsolka z 40 grami Fot. materiały prasowe

Kiedyś to było, a dziś nie robią już takich gier. Jeśli zgadzasz się z tymi słowami, mamy dla Ciebie dobrą wiadomość – Sega zapowiedziała własną nostalgiczną mini-konsolkę Mega Drive. Na ponowne odkrycie czeka 40 gier.

Osoby, które swoją przygodę z grami zaczynały w latach 90. XX wieku, dziś są często statecznymi ojcami, którzy odległe lata wspominają z rozrzewnieniem i wzruszeniem.

Producenci sprzętu znaleźli prosty sposób na to, żeby zarobić na daniu im możliwości wygodnego cofnięcia się w czasie do swojej młodości – konsole retro w unowocześnionym formacie mini cieszą się zazwyczaj dużym zainteresowaniem i są wykupywane jak świeże bułeczki.

Pomysł na gadżet jest prosty – tworzony jest sprzęt, który wyglądem ma nawiązywać do oryginalnej konsoli, oferować kolekcję największych przebojów z platformy i dawać się bez problemu podłączyć do nowoczesnych telewizorów dzięki wyjściu HDMI.

Prym w tym biznesie wiedzie Nintendo, które pokazało już nowe wcielenia konsol NES i SNES –obie okazały się być ogromnym sukcesem sprzedażowym.

Nieco gorzej poradziło sobie Sony – PlayStation Classic, oferujące 20 gier, nie spotkało się z tak entuzjastycznym przyjęciem przez graczy, jak oczekiwała korporacja.

Przeczytaj także

Swoich sił w handlowaniu nostalgią postanowiła spróbować także Sega, która w Polsce co prawda nie zdobyła szczególnie dużej popularności, ale na świecie była gigantem równym Nintendo. Japończycy zapowiedzieli, że 19 września 2019 roku pojawi Sega Mega Drive Mini (na części rynków Mega Drive znana była jako Genesis).

Sega Mega Drive Mini – cena i spis gier

Producent podał nie tylko datę premiery sprzętu – ujawniono także docelową cenę gadżetu, która ma wynosić 80 dolarów, a więc nieco ponad 300 zł.

Za tę cenę gracze otrzymają sprzęt, który ma być wyraźnie bardziej kompaktowy (Sega chwali się, że Mega Drive Mini mierzy około 55% wielkości oryginalnej konsoli). W komplecie znajdą się też dwa pady (repliki podłączane przez USB), zasilacz, kabel HDMI oraz 40 gier.

Sega nie odkryła jeszcze wszystkich kart – na razie podano tylko część z zapisanych w pamięci Mega Drive Mini tytułów.

  • Sonic the Hedgehog
  • Ecco the Dolphin
  • Castlevania: Bloodlines
  • Space Harrier 2
  • Shining Force
  • Dr. Robotnik's Mean Bean Machine
  • ToeJam & Earl
  • Comix Zone
  • Altered Beast
  • Gunstar Heroes

Zobacz także: >> PlayStation Classic – pudełko zwane nostalgią [TEST] <<

Pieczę nad portowaniem gier dla projektu sprawuje M2, studio odpowiedzialne za komplikację SEGA AGES oraz SEGA 3D Classics Collection.

 

Michał Tomaszkiewicz Redaktor antyradia
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.