Pogoda
30.01.2017 09:23

Sega udostępnia muzykę z gier retro na Spotify

20 ścieżek dźwiękowych z klasycznych gier Segi trafiło do Spotify. Nie słuchajcie muzyki z OutRun jadąc samochodem – może Was ponieść jak za dawnych dobrych lat.

Sega udostępnia muzykę z gier retro na Spotify
foto: zrzut ekranu

Wśród nowości – o ile można tak powiedzieć o grach, które swoją premierę miały w latach 80-tych i 90-tych XX wieku – oprócz utworów ze wspomnianej już kultowej gry samochodowej znalazły się między innymi ścieżki z Virtua Fighter (gratka dla trenujących sztuki walki), Fantasy Zone (dla pilotujących drony) czy NiGHTS (dla miłośników kolorowych snów).

Jeśli wspomnienia o tych tytułach nieco się Wam przykurzyły (lub nie mieliście po prostu którejś z konsol Segi, jako że muzyka pochodzi z gier na urządzenia kilku różnych generacji), przychodzimy z pomocą.

Tylko pamiętajcie – słuchając utworów z OutRun, nie jeździjcie w taki sposób:

Muzyka motywacyjna dla uczących się samoobrony brzmi tak:

Pilotowanie dronów w stylu Fantasy Zone może zakończyć się angażem ze strony Macierewicza:

Ścieżki dźwiękowe dołączyły do katalogu wcześniej udostępnionych utworów z klasycznych tytułów Segi – wcześniej znalazły się w nim muzyczne wspominki między innymi Sonic the Hedgehog, Golden Axe, Skies of Arcadia i Jet Set Radio.

Chętnych do zanurzenia się w dźwiękach młodości zapraszamy na Spotify.

A jeśli chcielibyście powspominać stare gry w sposób bardziej interaktywny, z pomocą przychodzi internetowe muzeum z emulatorem i 10 000 gier i programów na Amigę uruchamianymi wprost z poziomu przeglądarki.

Na jakiej konsoli graliście?

Michał Tomaszkiewicz
Tagi: Gry