Sega udostępnia muzykę z gier retro na Spotify

Michał Tomaszkiewicz
30.01.2017 09:23
Sega udostępnia muzykę z gier retro na Spotify Fot. zrzut ekranu

20 ścieżek dźwiękowych z klasycznych gier Segi trafiło do Spotify. Nie słuchajcie muzyki z OutRun jadąc samochodem – może Was ponieść jak za dawnych dobrych lat.

Wśród nowości – o ile można tak powiedzieć o grach, które swoją premierę miały w latach 80-tych i 90-tych XX wieku – oprócz utworów ze wspomnianej już kultowej gry samochodowej znalazły się między innymi ścieżki z Virtua Fighter (gratka dla trenujących sztuki walki), Fantasy Zone (dla pilotujących drony) czy NiGHTS (dla miłośników kolorowych snów).

Jeśli wspomnienia o tych tytułach nieco się Wam przykurzyły (lub nie mieliście po prostu którejś z konsol Segi, jako że muzyka pochodzi z gier na urządzenia kilku różnych generacji), przychodzimy z pomocą.

Tylko pamiętajcie – słuchając utworów z OutRun, nie jeździjcie w taki sposób:

Muzyka motywacyjna dla uczących się samoobrony brzmi tak:

Pilotowanie dronów w stylu Fantasy Zone może zakończyć się angażem ze strony Macierewicza:

Ścieżki dźwiękowe dołączyły do katalogu wcześniej udostępnionych utworów z klasycznych tytułów Segi – wcześniej znalazły się w nim muzyczne wspominki między innymi Sonic the Hedgehog, Golden Axe, Skies of Arcadia i Jet Set Radio.

Chętnych do zanurzenia się w dźwiękach młodości zapraszamy na Spotify.

A jeśli chcielibyście powspominać stare gry w sposób bardziej interaktywny, z pomocą przychodzi internetowe muzeum z emulatorem i 10 000 gier i programów na Amigę uruchamianymi wprost z poziomu przeglądarki.

Michał Tomaszkiewicz Redaktor antyradia
Polub Antyradio na Facebooku
CZYTAJ TAKŻE
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.