Sekretne menu Mortal Kombat odkryte po 20 latach

Michał Tomaszkiewicz
25.02.2016 11:49
Sekretne menu Mortal Kombat odkryte po 20 latach Fot. kadr z wideo

Specjalna kombinacja przycisków uruchamia ukryte menu w automatach z pierwszymi trzema częściami gry Mortal Kombat. Jedną z opcji w MK3 jest możliwość grania bez wrzucania monet.

Menu zostały zaprogramowane przez jednego z głównych twórców serii Mortal Kombat, Eda Boona. Aby je odblokować, należy naciskać przyciski bloku pierwszego i drugiego gracza w odpowiedniej kolejności. Gdy się to uda, otwiera się dostęp do menu serwisowego.

Wśród dostępnych opcji znajdują się przede wszystkim ustawienia pozwalające na przetestowanie sprawności komponentów automatu i sprawdzenia, jakie przychody generuje dana maszyna, jednak kilka wpisów to niespodzianki przygotowane przez Boona z myślą o dociekliwych graczach.

W MK1 można obejrzeć zakończenia gry dla wszystkich dostępnych postaci. Mortal Kombat 2 dodaje do tego opcję zapoznania się z Fatality, podobnie wygląda menu w MK3. Gracze mogą też skrócić swoją drogę na tablicę najwyższych wyników, wpisując tam po prostu swoje inicjały.

W niektórych wersjach automatów z trzecią częścią Mortal Kombat pojawia się najciekawsza z dostępnych opcji: wyłączenie konieczności wrzucania monet / żetonów, aby rozpocząć grę.

Nie trzeba mieć dostępu do automatów z Mortal Kombat, żeby móc zapoznać się z sekretnymi menu – kody działają także w M.A.M.E., symulatorze maszyn do gier, który można uruchomić na zwykłym komputerze PC.

Kombinacje należy wprowadzać szybko. P1 oznacza gracza numer 1, P2 gracza 2, w nawiasie podana jest liczba naciśnięć klawisza bloku.

  • MK1: P1 (5), P2 (10), P1 (2), P2 (1), P1 (2), P2 (3), P1 (4)
  • MK2: P1 (5), P2 (10), P1 (2), P2 (8), P1 (2)
  • MK3/UMK3: P1 (5), P2 (10), P1 (3), P2 (1), P1 (2), P2 (2), P1 (3), P2 (4)

Mordobicie w wersji Ultimate Mortal Kombat 3 pozwala na uruchomienie wbudowanej gry będącej klonem Galagi – poziom trudności może jednak doprowadzić do frustracji. Gry były wprowadzane na rynek od 1992 do 1995 roku.

Która postać z Mortal Kombat była Waszą ulubioną?

Michał Tomaszkiewicz Redaktor antyradia
CZYTAJ TAKŻE
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.