Pogoda
03.06.2020 10:45

Seks z osobą z którą się nie mieszka, stał się właśnie przestępstwem. Nowe ograniczenia z powodu COVID-19

Polskie przepisy mające zapobiegać rozprzestrzenianiu się COVID-19 potrafią zadziwić: rządowi wypominano między innymi wprowadzenie nakazu utrzymywania 2 metrów odstępu od innych członków rodziny. Wygląda jednak na to, że Anglicy nas zdecydowanie przebili.

młoda para w łóżku
foto: Shutterstock

Od 1 czerwca 2020 na Wyspach weszły w życie przepisy „Health Protection (Coronavirus, Restrictions) Regulations 2020”, w których zakazano jakichkolwiek zgromadzeń, precyzując przy tym, że zaczynają się one od 2 osób w przypadku pomieszczenia zamkniętego oraz 6 osób na otwartym terenie.

Wielka Brytania początkowo chciała przeczekać epidemię jak gdyby nigdy nic, licząc na pojawienie się zbiorowej odporności kosztem wysokiej śmiertelności wśród osób starszych. W rezultacie początkowych zaniedbań teraz Wielka Brytania musi wprowadzać nowe ograniczenia, podczas gdy w Polsce możemy sobie pozwolić na ich luzowanie.

Mateusz Morawiecki
Mateusz Morawiecki
Przeczytaj także Rząd zniósł obowiązek noszenia maseczek. Wracają kina, koniec limitów w sklepach

Przepisy, które zaczęły obowiązywać na Wyspach, z miejsca zostały okrzyknięte zakazem uprawiana seksu. Za złamanie regulacji można trafić przed sąd.

Zakaz uprawiania seksu z powodu epidemii COVID-19. Kontrowersyjne przepisy w Wielkiej Brytanii

Nowe prawo zakazało zgromadzeń w pomieszczeniach, o ile osoby mające ze sobą kontakt nie mieszkają wspólnie. Oznacza to, że nie można już spotykać się z partnerami życiowymi, z którymi nie dzieli się domu lub mieszkania, a co za tym idzie: nie można uprawiać z nimi seksu.

Przepis, który tego zakazuje, definiuje zakazane zgromadzenia następująco:

"

Gdy dwoje lub więcej osób jest obecnych w tym samym miejscu, żeby wchodzić w interakcje społeczne lub podejmować wspólnie jakiekolwiek aktywności. "

Dodatkowo nowe brytyjskie prawo zabrania zostawania u kogoś na noc, by wymusić izolowanie społeczne i przyczynić się do odpowiedzialnego przebywania we własnym domu.

Od zakazu uprawiania seksu w nie swoim domu nie da się łatwo uciec: zbliżenia na wolnym powietrzu zostały zakazane już dawno innym prawem.

Zobacz także: Seks na Lotnisku Chopina na oczach pasażerów? Zobacz nagranie [WIDEO] 

Co myślicie o takim zakazie?

Tagi: koronawirus