Selfie z niedźwiedziem – nowa, śmiertelnie niebezpieczna polska moda

Michał Tomaszkiewicz
27.04.2018 14:37
Niedźwiedź w lesie|undefined Fot. kadr z wideo

Bywalcy Bieszczad alarmują – pojawiły się oferty wycieczek, które wśród atrakcji wymieniają możliwość zrobienia sobie zdjęć z wolno żyjącymi niedźwiedziami. Pytania o dogodne miejsca do robienia niedźwiedzich selfie otrzymują leśnicy.

Niedźwiedzie nie są może kochane w internecie tak mocno, jak koty, cieszą się jednak sporą rzeszą fanów. Wśród nich coraz częściej znajdują się osoby, których można określić nawet jako „psychofanów” – ludzie z całej Polski udają się w Bieszczady, żeby zrobić sobie pamiątkowe zdjęcie z misiem.

Do tej pory były to zazwyczaj przypadkowe spotkania, po których pozostawały robione w nerwach fotki – zdarzało się jednak, że do spotkania z groźnym drapieżnikiem ludzie podchodzili bardzo niefrasobliwie.

Jako przykład podawane jest zdjęcie, na którym matka pozuje na tle niedźwiedzia trzymają na ręku dziecko, podczas gry drugie, mające kilka lat, stoi przy jej boku. Sytuacja została przywołana na Facebooku jako ilustracja nieodpowiedzialności osób, które umawiają się na planowane wycieczki w okolice niedźwiedzich gawr, żeby zrobić sobie „zdjęcie życia”.

Selfie, które prowadzi do śmierci, zyskało sobie nazwę killfie - w internecie można znaleźć mapę pokazującą lokalizację i przyczyny zgonów osób, które je wykonywały.

Selfie z niedźwiedziem pamiątką z wycieczki w Bieszczady

Jak się okazuje, wycieczkowiczom zależy nie tylko na zdjęciach – niektórzy z nich mają nadzieję na pogłaskanie fotografowanego niedźwiedzia. Nie trzeba mieć zbyt bujnej wyobraźni, żeby wiedzieć, jak może skończyć się próba podejścia do ogromnego drapieżnika.

Dla części osób ważniejsze są jednak lajki, jakie można zdobyć publikując na Facebooku zdjęcie z misiem. To inspiruje do podobnych działań następne osoby, które zaczynają szukać możliwości zrobienia sobie selfie z niedźwiedziem – jedna osoba została już przez drapieżnika mocno poturbowana po tym, jak próbowała wykonać zdjęcia wnętrza gawry.

Wśród bieszczadzkich leśników krąży historia o tym, jak jednemu z nich awanturę zrobiła matka dziecka – powodem było zabronienie im pobawienia się z małymi niedźwiedzami, które pojawiały się wraz z marką przy uczęszczanej drodze.

 

Michał Tomaszkiewicz Redaktor antyradia
CZYTAJ TAKŻE
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.