Sensacyjne znalezisko w Belgii: Po 35 latach odkryto 4 fabrycznie nowe Polonezy

17.08.2020 14:10
Sensacyjne znalezisko w Belgii: Po 35 latachodkryto 4 fabrycznie nowe Polonezy|undefined Fot. Shuttenstock (zdjęcie poglądowe)

Sensacyjne odkrycie! Cztery, fabrycznie nowe Polonezy zostały znalezione w Belgii. Auta znaleziono w starym magazynie byłych dilerów FSO w Belgii. Spędziły w nim 35 lat.

Na początku sierpnia Stowarzyszenie FSO Pomorze poinformowało o nietypowym znalezisku – w jednym z magazynów FSO w Belgii odkryto cztery fabrycznie nowe Polonezy. Wśród nich znajduje się prawdziwy "Biały Kruk".

Polski cud motoryzacyjny w Belgii: cztery fabrycznie nowe Polonezy znaleziono po 35 latach

Samochody przez ponad 35 lat stały u belgijskiego dilera polskiej marki FSO. Niesamowitym odkryciem podzielił się Ben Catton, Brytyjczyk, który pasjonuje się motoryzacją. Na co dzień pracuje jako maszynista, a po godzinach rozwija swoje pasje i jeździ Polonezem "Borewiczem", który sprowadził sobie aż z Tajlandii.

Przeczytaj także

Catton wykonał fotografie wszystkich samochodów i podzielił się odkryciem ze Stowarzyszeniem FSO Pomorze.

Wiekowe auta czekały w zamkniętym magazynie niemal 35 lat, jeden z nich trafił do Wielkiej Brytanii, a o losach kolejnych trzech na razie nic nie wiadomo.

Takie znaleziska nie zdarzają się często. 3 modele MR83 i jeden MR85 trafiły ponad 35 lat temu do Belgii, ponieważ FSO miała swoich dilerów także w krajach Europy Zachodniej – po drugiej stronie żelaznej kurtyny.

Źródło: Auto Świat, auto.dziennik.pl, Stowarzyszenie FSO Pomorze

Zobacz również: Czym jeździ frontman Metalliki? James Hetfield pochwalił się imponującą kolekcją samochodów [WIDEO]

Romana Makówka
Romana Makówka Redaktor antyradia
CZYTAJ TAKŻE
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.