Pogoda
24.06.2019 13:58

Sensible World of Soccer 2020. Powrót kultowej piłkarskiej gry

Zanim seria FIFA zaczęła dominować rynek gier piłkarskich, zagrywano się w dwuwymiarowe Sensible Soccer na Amigach i komputerach PC. Gra w wersji Sensible World of Soccer wróci w 2020 roku, można już zobaczyć, jak prezentuje się w akcji.

Sensible World of Soccer 2020
foto: zrzut ekranu

Sensible Soccer pokazywał wydarzenia na boisku z rzutu z góry. Gra była bardzo dynamiczna, co przysporzyło jej sporą grupę fanów, wspominających tytuł z nostalgią do dziś.

Gdy pierwsza część Sensible Soccer debiutowała w 1992 roku, wciąż jeszcze trwała walka o dominację na rynku domowych komputerów. Siermiężne i szare pecety próbowały uszczknąć trochę sławy i chwały multimedialnym Amigom, oferującym znacznie lepsze wrażenia wizualne i dźwiękowe.

Haxor
Haxor
Przeczytaj także Haxor – polska gra będącą hołdem dla czasów Commodore 64

Po rozpoczęciu ery hegemonii pecetów, dysponujących już odpowiednią mocą obliczeniową do prezentowania środowisk gry w 3D, ulubioną grą piłkarską graczy na całym świecie stała się FIFA, prezentująca co rok nowszą, lekko poprawioną wersję.

Zobacz także: FIFA 19 – siła mistrzów [RECENZJA] 

Pamięć o Sensible Soccer jednak nie zginęła. Prawdziwi fani grali w wersję SWOS – Sensible World of Soccer) bez ustanku, organizując turnieje, a nawet wypuszczając nieoficjalnie poprawione wersje, zawierające aktualne składy zespołów.

Sensible World of Soccer 2020 z aktualnymi składami oraz grą wieloosobową przez internet

Wygląd Sensible World of Soccer 2020 nie zmieni się w porównaniu do pierwowzoru z Amigi, co dla fanów oznacza dobrą wiadomość. Grę w akcji można zobaczyć na długiej prezentacji rozgrywki.

Praca wkładana jest przede wszystkim w ulepszenie mechanizmów gry. Sensible World of Soccer 2020 ma oferować prosty sposób na dostosowanie gry do swoich oczekiwań, poczynając od języka komentatorów (zazwyczaj „zapożyczonych” z serii FIFA), a kończąc na przyśpiewkach publiczności.

swos_2020_02

Znacznie prostsze ma być także przygotowywanie aktualizacji dotyczących składów zespołów, Sensible World of Soccer 2020 ma być dostępny z danymi z sezony 2019-2020. Wiadomo ponadto, że zagrać będzie można na komputerach PC pod kontrolą Windows lub Linuksa oraz na Makach. Wprowadzona zostanie także możliwość korzystania z kontrolerów USB.

Liga Polska Manager 95
Liga Polska Manager 95
Przeczytaj także Liga Polska Manager 95 udostępniona za darmo przez autora

Data premiery Sensible World of Soccer 2020 została wstępnie zaplanowana na drugą połowę 2019 roku. 

Zobacz także: Gambler i Secret Service w internetowym archiwum 

W co woleliście grać?

Michał Tomaszkiewicz
Tagi: Gry