Pogoda
24.10.2018 11:59

Shadow of the Tomb Raider nie podoba się już graczom z powodu obniżonej ceny

Najnowsze przygody Lary Croft cieszyły się wśród graczy sporą estymą – ale tylko do chwili, gdy dowiedzieli się, że miesiąc po premierze tytuł można kupić taniej, niż zrobili to oni.

Shadow of the Tomb Raider
foto: materiały prasowe

Zwieńczenie trylogii o przygodach, które ukształtowały bohaterkę znaną z oryginalnych gier, zostało przyjęte całkiem ciepło. Shadow of the Tomb Raider podobał się zarówno mediom, jak i gracom, którzy z chęcią wymieniali zarobione z trudem pieniądze na możliwość poprowadzenia Lary w przygodach, które zmieniły ją na całe życie.

Widać to bardzo dobrze po cenach, jakie zbierała gra na Steamie – przewaga tych pozytywnych była miażdżąca. Coś jednak popsuło się kilka dni temu, gdy użytkownicy zaczęli masowo wypowiadać się o grze w negatywach. Okazało się, że chodzi o pieniądze.

Shadow of the Tomb Raider krytykowany za obniżenie ceny

Square Enix zdecydował się obniżyć cenę gry w miesiąc po premierze, co bardzo nie spodobało się graczom, którzy kupili Shadow of the Tomb Raider w przedsprzedaży. Grę można było kupić 30% taniej.

Najwięksi fani Lary Croft poczuli się przez twórców gry oszukani – często pojawiają się oskarżenia, że zostali potraktowani bez szacunku, gdyż wszystko, za co zapłacili dostępne jest teraz dla osób, które wydają na grę mniejsze pieniądze.

shadow_of_the_tomb_raider_obnizka_02

Największa burza wybuchła w Chinach, bez problemu można także znaleźć multum negatywnych komentarzy odnoszących się do obniżki w języku angielskim. Moda na narzekanie dosięgnęła także polskich użytkowników – o dziwo, powoływanie się na przedwczesną obniżkę u nas nie jest tak popularne, jak na zachodzie.

Nie wiadomo, dlaczego Square Enix zdecydowało się na tak szybką obniżkę cen – może to wskazywać, że gra nie sprzedaje się tak dobrze, jak zakładał plan.

A Wy wkurzylibyście się widząc obniżoną cenę po tym, jak kupiliście coś drożej?

Michał Tomaszkiewicz