Shang Tsung, Spawn i dwie postaci gościnne dołączą do Mortal Kombat 11. Jest szansa na Kudłatego?
Michał Tomaszkiewicz
03.06.2019 10:51
Shang Tsung, Spawn i dwie postaci gościnne dołączą do Mortal Kombat 11. Jest szansa na Kudłatego? Fot. kadr z wideo

Jeśli są jeszcze fani Mortal Kombat, którzy nie stracili duszy dla 11. odsłony serii, to już niedługo się to zmieni. Pierwsze rozszerzenie do bijatyki wprowadza postać Shang Tsunga.

Shang Tsung to jedna z najważniejszych postaci w mitologii Mortal Kombat, o czym można było przekonać się zapoznając z trybem fabularnym „jedenastki”. Czarownik brakowało jednak na liście zawodników w MK11, co dla wielu fanów było zawodem.

NetherRealm Studios pokazało zwiastun pierwszego rozszerzenia do Mortal Kombat 11. DLC wprowadzi do gry sześć nowych postaci, z których jak na razie odsłonięto tylko cztery, dwóch ostatnich (występujących gościnnie) pozwalając się tylko domyślać.

Głównym bohaterem dodatku jest Shang Tsung. Twórcy przyznali, że projektując jego wygląd, wzorowali się na Cary-Hiroyuki Tagawie, aktorze odgrywającym rolę czarownika w ekranizacji „Mortal Kombat” z 1996 roku w reżyserii Paula W.S. Andersona.

Przeczytaj także

Wystarczy kilka spojrzeń, żeby zauważyć podobieństwo, o ile nie zapatrzy się za bardzo na widowiskowe ciosy oraz Fatality Shang Tsunga:

Shang Tsung, Nightwolf, Sindel i Spawn w pierwszym dodatku do Mortal Kombat 11

Oprócz Shang Tsungu dzięki rozszerzeniu w Mortal Kombat 11 pojawią się dwie inne lubiane przez fanów postaci: Nightwolf oraz Sindel. Twórcy nie zdradzili jeszcze, jak będą się prezentować ani jakimi zestawami ciosów będą dysponować.

Ciekawostką jest zapowiedź postaci gościnnych. Twórcy zdradzili tożsamość tylko jednej z trzech z nich – w Mortal Kombat 11 można będzie grać Spawnem. Na jego oficjalną prezentację trzeba będzie jeszcze poczekać.

Gdy prace nad Mortal Kombat 11 jeszcze trwały, fani wystosowali petycję do NetherRealm Studios o włączenie do zawodników Kudłatego z bajki o Scooby-Doo. Twórcy MK11 co prawda oficjalnie odpowiedzieli wtedy, że nie ma na to szans, być może jednak mieli na myśli włączenie gościnnych postaci do podstawowej wersji gry.

Zobacz także: Fani chcą, żeby Kudłaty z bajki "Scooby-Doo" wystąpił w Mortal Kombat 11 

Kim będą dwie dodatkowe postaci spoza świata Mortal Kombat? Podpowiedź dostaliśmy tylko co do jednej z nich, jako że zwiastun kończy się odgłosem piły spalinowej w akcji. Może to oznaczać, że do walki dołączy Ash z serii „Martwe zło”, prawdopodobne może być także pojawienie się Leatherface’a znanego z „Teksańskiej masakry piłą mechaniczną”.

Na rozwianie spekulacji trzeba będzie poczekać najdalej do 18 czerwca 2019, jako że wtedy DLC do Mortal Kombat 11 wejdzie w fazę wczesnego dostępu (każdy, kto zamówi rozszerzenie przedpremierowo, otrzyma skórki klasycznych wojowników ninja). NetherRealm Studios zapewne zdradzi sekret wcześniej na kolejnych zwiastunach.

Michał Tomaszkiewicz Redaktor antyradia
Polub Antyradio na Facebooku
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.