Showmax robi polskie Saturday Night Live
Michał Tomaszkiewicz
19.10.2017 14:01
Showmax robi polskie Saturday Night Live Fot. materiały prasowe

Wszystko odbędzie się zgodnie z regułami sztuki – program będzie nadawany na żywo, skecze mają być odgrywane przez „wybitne talenty”, a jednym z głównych celów ma być zachodzenie politykom za skórę.

Polska edycja Saturday Night Live wystartuje 2 grudnia 2017 roku i będzie nadawana na żywo co tydzień.

Showmax kupił prawa do formatu SNL od NBCUniversal. Program powstał w 1975 roku jako satyryczna odpowiedź na sytuację polityczną w USA, od tamtej pory przygotowano już 42 sezony, a w poszczególnych odcinkach przewinęło się całe zatrzęsienie gwiazd.

Swoje kariery od występów w SNL zaczynali między innymi Dan Aykroyd, John Belushi, Chevy Chase, Bill Murray, Eddie Murphy, Billy Crystal, Martin Short, Robert Downey Jr, Adam Sandler, Mike Myers, Will Ferrell, Jimmy Fallon czy Tina Fey.

foto: materiały prasowe

Poszczególne odcinki prowadzone są gościnnie przez gwiazdy ekranów i scen – wśród gospodarzy znaleźli się między innymi znani, kochani i nienawidzenie jednocześnie Christopher Walken, John Goodman, Dolly Parton, Tom Hanks, Steve Martin, Justin Bieber czy Miley Cyrus.

Polska edycja show ma ambicję stać się satyrycznym, opiniotwórczym wydarzeniem, o czym opowiada Maciej Sojka, Dyrektor Zarządzający Showmax CEE.

Wprowadzając format na polski rynek mamy ambicję stworzyć zupełnie nowy, komediowy zespół. Zebrać w jednym miejscu wybitne talenty, osoby, które nie boją się podejmować kontrowersyjnych tematów i które zapoczątkują zupełnie nowy rodzaj komedii. Humor za każdym razem okazuje się być doskonałym narzędziem politycznego i kulturowego komentarza do aktualnych wydarzeń i trendów. Nie ma lepszego czasu, w którym program mógł się pojawić w Polsce. Chcemy, by SNL stało się źródłem dyskusji dotyczącej naszego kraju, w komediowym wydaniu.

Showmax pokazał już niedowiarkom, że pod jego skrzydłami mogą powstać naprawdę dobre polskie produkcje – startując w Polsce, serwis VoD wziął pod opiekę „Ucho Prezesa”, które bije kolejne rekordy popularności. Showmax nie ukrywa, że ma duże ambicje dotyczące polskiego rynku – w grę może wchodzić nakręcenie kilku całkowicie polskich seriali, które byłyby dostępne dla widzów serwisu.

Klienci sieci Play mogą oglądać programy Showmax przez cały rok za darmo – wystarczy, że zastosują się do tych instrukcji.

Michał Tomaszkiewicz Redaktor antyradia
Polub Antyradio na Facebooku
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.