Pogoda
12.03.2016 14:40

Silent Partner – tłumik chrapania

Chrapanie partnera nie pozwala spać w nocy? Jest już na to rozwiązanie – elektroniczny gadżet Silent Partner, który aktywnie wytłumi nieprzyjemne odgłosy.

Silent Partner – tłumik chrapania
foto: materiały prasowe

Silent Partner to niewielkie urządzenie nakładane na twarz chrapiącej osoby. Składa się z dwóch modułów, których zadaniem jest emitowanie fal dźwiękowych o przeciwnej do wydawanych przez śpiącą osobę odgłosów fazie.

Chrapanie i generowane „antychrapanie” wyciszają się wzajemnie, dzięki czemu już w odległości 20 cm od twarzy śpiącego panuje cisza. Pary rozdzielone wcześniej przez nie dające zasnąć odgłosy mogą znów spać w jednym łóżku.

Twórcy urządzenia chwalą się, że jest ono skutecznie niezależnie od tego, z jakiego powodu chrapie nosząca Silent Partnera osoba. Gadżet jest też lekki i nie wymaga inwazyjnego umieszczania na twarzy noszącego.

Silent Partner

Dwa emitery dźwięku o wielkości małej monety przyklejane są do skóry za pomocą medycznych plastrów – autorzy tłumika chrapania obiecują, że będą one skutecznie przytrzymywać gadżet przez okres miesiąca. W zestawie razem z Silent Partnerem znajduje się 14 takich hypoalergicznych przylepców.

Urządzenie jest elastyczne i pozwala dostosować się do kształtu twarzy. Twórcy zapewniają, że emitowane przez gadżet dźwięki nie są odczuwane jako wibracja.

Silent Partner zasilany jest przez baterię znaną z aparatów słuchowych – wystarcza ona na całą noc działania urządzenia. Ładowanie akumulatorka realizowane jest prze port micro-USB.

Silent Partner ma trafić do sprzedaży w listopadzie 2016 roku w cenie 99 dolarów. Zdecydowanie się na zakup przed premierą na indiegogo pozwoli zaoszczędzić 1/3 tej kwoty.

Potrzebujecie tłumika chrapania?

Michał Tomaszkiewicz
Tagi: Technologia