Pogoda
18.10.2020 15:24

Siłownia stała się "Kościołem Zdrowego Ciała", by ominąć nowe obostrzenia. "My teraz walczymy o przetrwanie"

Właściciele krakowskiej siłowni postanowili zamienić swoją firmę w "kościół", by móc dalej funkcjonować i nie zbankrutować.

Siłownia w czasach pandemii
foto: shutterstock.com; zdjęcie poglądowe

Od soboty, 17 października 2020, obowiązują nowe obostrzenia, które mają zmniejszyć rozprzestrzenianie się koronawirusa. Nowe zasady wywołały sporą dyskusję, bowiem w żołtej oraz czerwonej strefie postanowiono zamknąć siłownie, kluby fitness oraz baseny i aquaparki. W wielu polskich miastach doszło w sobotę do protestów przedstawicieli branży fitness. Jeden klub jednak postanowił obejść prawo i zamienić się w... kościół, by móc dalej funkcjonować.

Koronawirus: Siłownia stała się "Kościołem Zdrowego Ciała", by ominąć nowe obostrzenia

Na ciekawe rozwiązanie zdecydowali się właściciele krakowskiego centrum fitness Atlantic Sports, którzy postanowili przekształcić się w sklep oraz... "Kościół Zdrowego Ciała". Tak, dobrze przeczytaliście. W strefie żółtej wydarzenia religijne mogą odbywać się z w kościele, przy czym istnieje obowiązek zakrywania ust i nosa, oraz limit 1 osoby na4 m2, zaś w czerwonej strefie limit 1 osoby na 7 m2. 

Właściciele fitness Atlantic Sports postanowili wykorzystać ten zapis, by móc dalej funkcjonować:

"
"

Skoro nie mogą funkcjonować zajęcia fitness - od dzisiaj ruszają w naszym klubie zgromadzenia religijne członków związku pn. "Kościół Zdrowego Ciała". Trudno uwierzyć? W tym świecie wszystko jest przecież możliwe. Oświecony Olek i Czcigodna Gosia zapraszają dzisiaj na wyjątkowe wydarzenia religijne. "

"
Siłownia
Siłownia
Przeczytaj także Branża fitness "nie przeżyje" kolejnego lockdownu. Siłownie zapowiadają protest

W oświadczeniu również możemy przeczytać:

"

Przecież jeśli ktoś nie chce przychodzić do klubu to nie musi! Dlaczego zatem zamyka się miejsca, w których dba się o zdrowie i kondycję ludzi, oraz przestrzega wszystkich zasad sanitarnych?! My nie tylko walczymy o zdrowie! My teraz walczymy o przetrwanie! O nasze miejsca pracy! O ludzi, którzy wrócili i stęsknili się za nami! O możliwość wyboru! "

Przeczytajcie całe ogłoszenie krakowskiego fitness klubu:

Koronawirus: Adam Niedzielski
Koronawirus: Adam Niedzielski
Przeczytaj także Rząd ogłosił nowe obostrzenia. Duże miasta w czerwonej strefie

Prezes Polskiej Federacji Fitness, Tomasz Napiórkowski, wyznał, że w związku z nowymi obostrzeniami pracę może stracić 100 tysięcy osób. 

Tagi: koronawirus