Skały runęły na ludzi. Zginęło 10 osób, a 32 zostały ranne [WIDEO]

10.01.2022 17:34
Skały runęły na ludzi. Zginęło 10 osób, a 32 zostały ranne [WIDEO] Fot. HANDOUT/AFP/East News

Do przerażającej tragedii doszło na jeziorze Furnas, w stanie Minas Gerais, w środkowo-wschodniej Brazylii. Skały runęły na płynących łodziami turystów.

 
Turyści wypoczywający w Brazylii przeżyli w sobotę 8 stycznia 2022 chwile prawdziwej grozy. Nad sztucznym jeziorem Furnas, w stanie Minas Gerais, w środkowo-wschodniej Brazylii doszło do ogromnej tragedii. Są zabici i ranni.

Dramat w Brazylii. Zginęło 10 osób a 32 zostały ranne

W pobliżu brazylijskiego miasta Capitólio runęła ogromna część skalnego klifu. W pobliżu było wiele łodzi z turystami. W sieci pojawił się film z zajścia, który mrozi krew w żyłach. Zabitych zostało 10 osób, a 32 zostały ranne.

Polecamy

Do tragedii doszło w sobotę, 8 stycznia na jeziorze Furnas, w stanie Minas Gerais, w środkowo-wschodniej Brazylii. Początkowo mówiono o siedmiu ofiarach śmiertelnych osunięcia się bloku skalnego, ale ta liczba wzrosła do 10.

- poinformowała miejscowa policja.

Jak informuje lokalna prasa wszystkie ofiary śmiertelne to Brazylijczycy, w wieku od 14 do 68 lat. Służby ratownicze poinformowały również, że ofiary podróżowały wspólnie w jednej łodzi, która najbardziej ucierpiała podczas tragedii. Dziewięć osób trafiło do szpitala.

Wśród powodów tragedii wymienia się intensywne opady deszczu, które w ostatnich dniach nawiedziły stan Minas Gerais oraz towarzyszącą im trąbę wodną.

Jezioro Furnas zostało sztucznie utworzone w 1958 roku w związku z budową elektrowni wodnej. Jest popularną atrakcją turystyczną.

Źródło: PAP/The Guardian

Romana Makówka
Romana Makówka Redaktor antyradia
CZYTAJ TAKŻE
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.