Pogoda
17.02.2017 10:18

Skaner dla stalkerów wyszpieguje wszystko na temat użytkownika Facebooka

Stalking w internecie nigdy nie był jeszcze tak prosty – wystarczy podać na specjalnej stronie profil osoby na Facebooku, by dostać stos szczegółów na temat jej życia.

Skaner dla stalkerów wyszpieguje wszystko na temat użytkownika Facebooka
foto: zrzut ekranu

Facebook Scanner gromadzi w jednym miejscu wszystkie informacje, jakie pozostawił na swój temat w serwisie społecznościowym śledzony użytkownik. Ogranicza się co prawda tylko do danych udostępnionych publicznie (lub, jeśli jesteśmy znajomymi, także do prywatnych, które zostały nam udostępnione), jednak w dalszym ciągu jest to prawdziwy ogrom informacji.

Wszystkie posty napisane przez daną osobę od początku korzystania przez nią z Facebooka, publikowane zdjęcia, pozostawiane komentarze – wystarczy kilka kliknięć, żeby móc je przejrzeć, a to tylko wierzchołek góry lodowej. Narzędzie pokazuje wszystkie zdjęcia, które zostały przez śledzoną osobę skomentowane.

Dzięki Facebook Scannner można sprawdzić, gdzie i kiedy meldował się dany użytkownik, poznać członków jego rodziny, znajomych w serwisie, a nawet znajomych tych znajomych. Wystarczy jedno kliknięcie, żeby zobaczyć z kim dany użytkownik pracuje, z kim uczył się w szkole i na uczelni oraz z kim z okolic utrzymuje kontakty.

Mało? Skaner daje też możliwość poznania przekonać politycznych danego użytkownika, wyznawanej przez niego religii,o lubianej muzyce, książkach i filmach nawet nie wspominając. Narzędzie pokaże też, gdzie będzie przebywał dany użytkownik, wskazując wydarzenia, w których zamierza wziąć udział.

Wszystkie te informacje dostępne są na Facebooku dla każdego – trzeba tylko wiedzieć, jak się do nich dostać. Facebook Scanner upraszcza ich wyszukiwanie i umożliwia dotarcie do informacji także osobom, które nie znają zaawansowanych możliwości serwisu społecznościowego.

Twórcy skanera informują, że ich narzędzie nie narusza zasad prywatności – pokazywane są tylko te informacje, które zostały przez daną osobę upublicznione.

Facebook wie o nas zdecydowanie więcej – serwis przyznał, że w celach skuteczniejszego dobierania reklam gromadzi na temat użytkowników informacje z niemal 100 intymnych i prywatnych tematów. Google – także znany kolekcjoner danych osobowych – udostępnił narzędzie, dzięki któremu można sprawdzić jakie haki ma na nas wyszukiwarka i w razie konieczności je wykasować.

Będziecie korzystać z Facebook Scannera?

Michał Tomaszkiewicz
Tagi: Internet Facebook