Ski Jumping Pro VR: skoki narciarskie z zupełnie nowej perspektywy

29.11.2019 13:05
Ski Jumping Pro VR: skoki narciarskie z zupełnie nowej perspektywy Fot. materiały prasowe Kalypso Media

„Granie w Małysza” idzie z czasem, z postępem i osiągnięciami. Zamiast obserwować akcję na ekranie, już od 6 grudnia 2019 będziemy mogli wykonywać skoki w wirtualnej rzeczywistości i samemu przekonać się, że nie jest to zajęcie dla osób odczuwających choć cień strachu przed śmiercią.

W czasach eksplozji formy Adama Małysza nie było imprezy bez turnieju skoków w Deluxe Ski Jumping. Mimo skromnej grafiki gra dawała olbrzymią frajdę z szybowania po kolejne metry i rekordy skoczni.

Gra jest dostępna do dziś (przez chwilę można było nawet dostać ją za darmo), a w międzyczasie pojawiło się mnóstwo pretendentów do tytuły najlepszej gry o skokach narciarskich. Takiej jak Ski Jumping Pro VR większość z nas nie widziała na oczy, być może dla własnego dobra.

Przeczytaj także

Gra w Ski Jumping Pro VR nie będzie łatwa i prosta. Coraz bardziej wiarygodne przedstawianie wirtualnej rzeczywistości sprawia bowiem, że na widok zbliżającej się do nas czeluści ziejącej za najazdem skoczni będzie się można solidnie przestraszyć.

Ski Jumping Pro VR. Skoki w wirtualnej rzeczywistości na PC i PS4

Za jakość emocji odczuwanych podczas wykonywania skoków ręczy Andreas Wellinger, dwukrotny zwycięzca olimpijski oraz mistrz świata w skokach narciarskich.

Życie skoczka narciarskiego jest pełną adrenaliny przejażdżką, skupiającą się na kilku minutach, w których zwycięstwo i porażka są bardzo blisko siebie. Ski Jumping Pro VR przenosi doświadczenia znane ze skoczni i umieszcza gracza w centrum jednego z najbardziej imponujących sportów, które istnieją. Skakałem na całym świecie, więc mogę powiedzieć, że Ski Jumping Pro VR to gra najbliższa prawdziwym doświadczeniom, oferująca bardzo dokładną replikę skoczni oraz obiektów, jak również symulację napięcia, które odczuwasz podczas brania udziału w zawodach.

Grając w Ski Jumping Pro VR można będzie wziąć udział w pełnym sezonie zawodów i od strony zawodników poznać 19 skoczni narciarskich, uczestnicząc w 62 różnych wydarzeniach.

Największą atrakcją gry jest fakt, że grający będą musieli wykonywać dokładnie te same ruchy, co prawdziwi zawodnicy, poczynając od przykucnięcia na zjeździe, wybiciu się z progu, aż po telemarka na zwieńczenie udanego lotu. Do gry wymagane są kontrolery ruchu.

Zobacz także: Pamiętacie Deluxe Ski Jumping? Oto gra, która was zachwyci

Michał Tomaszkiewicz Redaktor antyradia
Polub Antyradio na Facebooku
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.