Pogoda
20.06.2016 10:24

Skodą Fabią w motocyklistę

Można wyjść z założenia, że dobry kierowca to taki, który szanuje innych uczestników ruchu drogowego i stara się im w miarę możliwości ułatwić – a nie utrudnić – życie.

Skodą Fabią w motocyklistę
foto: kadr z wideo

Poruszając się po publicznych drogach wielokrotnie dochodzi do sytuacji, w których kierowcy mają szansę wykazać się swoją spostrzegawczością. Widząc pojazd na pasie rozpędowym, który chce się włączyć do ruchu, można z prawego zjechać na lewy – o ile warunki na to pozwalają – zostawiając miejsce. W upłynnieniu ruchu pomoże również niezastawianie zielonej strzałki, a także przytulenie się do odpowiedniej krawędzi w momencie, gdy np. dwa pasy przechodzą w trzy.

Prawidłowe używanie kierunkowskazów również może pomóc kierowcom, którzy chcą wyjechać z drogi podporządkowanej. Tak samo pożądanym zachowaniem jest trzymanie się prawego pasa ruchu, o czym niektórzy szczególnie często zapominają na wielopasmowych drogach jednokierunkowych.

Na pierwszy rzut oka wydawać się mogło, że pewien kierowca Skody Fabii chciał postąpić dokładnie tak, jak należy w takiej sytuacji. Po wyprzedzeniu pojazdu, widząc w lusterku motocyklistę, włączył kierunkowskaz i zaczął zmieniać pas na prawy, ustępując szybciej poruszającemu się kierowcy.

Szybko się jednak okazało, że to był złego dobry początek… Osoba prowadząca samochód czeskiej marki zmieniając pas nagle odbiła w lewo, w wyniku czego doszło do kolizji:

Zdaniem motocyklisty samo zdarzenie nie było dziełem błędu, tylko czystej złośliwości, o czym wspomniał poszkodowany w serwisie YouTube:

"

Zbieram się do wyprzedzania Skody, ale popełniam błąd, licząc że kierowca jest przy zdrowych zmysłach. Niestety nie jest. Postanawia mnie „ukarać” za zbyt szybkie wyprzedzanie, gwałtownie zjeżdżając w lewo i potrącając, po czym beztrosko odjeżdża. "

Bez względu na okoliczności – niezachowanie odpowiedniego odstępu – nikt nie powinien wykonywać tego typu manewrów, ryzykując życiem postronnych osób.

To normalne, że wypadki się zdarzają. Ludzie chcąc nie chcąc popełniają błędy. Jednak na szczególną krytykę zasługują te zdarzenia, których dokonuje się wręcz z czystą premedytacją.

Tagi: Duperele