Skoda zaprezentowała wnętrze Kodiaqa

31.08.2016 08:42
Skoda zaprezentowała wnętrze Kodiaqa Fot. materiały prasowe

Czeski producent samochodów zaprezentował pierwsze oficjalne zdjęcia wnętrza nowego SUV-a. Auto w pełnej krasie zadebiutuje 1 września 2016 roku w Berlinie.

Pod względem stylistycznym samochód będzie przywodzić na myśl stylistykę znaną dotychczas przede wszystkim z flagowego modelu Skody – Superba. We wnętrzu również dostrzeżemy wiele wspólnych elementów, takich jak między innymi wieniec wielofunkcyjnej kierownicy, drążek skrzyni biegów, poszczególne przyciski i klamki. Inaczej za to rozmieszczono nawiewy, dzięki czemu Kodiaq wyróżnia się niepowtarzalnym stylem na tle pozostałych modeli tego producenta.

skoda-kodiaq-interior-revealed-1 Fot. foto: materiały prasowe

Zdaniem Czechów, nowy SUV ma oferować funkcjonalność i łatwy dostęp do opcji. To oznacza, że już przy pierwszym kontakcie z samochodem, potencjalny użytkownik będzie mógł z łatwością dostosować wszelkie ustawienia do swoich indywidualnych potrzeb, nie tracąc przy tym zbędnego czasu na rozszyfrowywanie do czego służą poszczególne przyciski.

skoda-kodiaq-interior-revealed-2 Fot. foto: materiały prasowe

Inżynierom udało się wygospodarować sporą ilość przestrzeni we wnętrzu, co także jest zasługą nietuzinkowych rozmiarów nadwozia. Kodiaq mierzy bowiem 4,7 m długości, 1,88 m wysokości i w bagażniku pomieści imponujące 720 litrów. Po złożeniu siedzeń, pasażerowie pierwszego rzędu za swoimi plecami będą mieli do dyspozycji aż 2065 litrów. Skoda jednoznacznie podkreśla, że ich SUV będzie najobszerniejszym modelem w swojej klasie. Jednocześnie tym pojazdem będzie mogło podróżować do 7 osób.

Do opracowania samochodu zastosowano najnowocześniejsze rozwiązania i komponenty. Przyszli właściciele będą mogli cieszyć się z takich rozwiązań jak podgrzewane koło kierownicze oraz ponad 30 przemyślanych rozwiązań określanych mianem „Simply Clever”. 

skoda-kodiaq-interior-revealed-3 Fot. foto: materiały prasowe

Użytkownicy będą mogli skorzystać ze skrobaczki do szyb umieszczonej w klapce wlewu paliwa, a także dwustronnej wykładziny bagażnika. Telefon z kolei będzie można ulokować w specjalnie do tego zaprojektowanym uchwycie. Co więcej, nie zabrakło także plastiku przy szybie, służącego do umieszczania kwitów parkingowych. We wnękach w przednich drzwiach zmieszczą się nawet 1,5-litrowe butelki. W kufrze – który zresztą będzie można otworzyć bezdotykowo – przestrzeń pomogą lepiej zagospodarować haczyki na torby.

Jak Wam się podoba wnętrze nowej Skody Kodiaq?

Redaktor antyradia
CZYTAJ TAKŻE
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.