Pogoda
05.04.2017 08:56

Skonfiskowane mafii Ferrari 458 służy w policji

Funkcjonariusze w Mediolanie, we Włoszech, właśnie zaprezentowali swój najnowszy pojazd. Jest nim Ferrari 458 Spider, które ma być wykorzystywane w celach edukacyjnych.

Skonfiskowane mafii Ferrari 458 służy w policji
foto: materiały prasowe

We wrześniu 2015, policja skonfiskowała Ferrari 458 na mocy „antymafijnych” praw. Pojazd został przekazany firmie Carrozzeria Marazzi Caronno Pertusella, która za darmo zmodyfikowała nadwozie supersamochodu, co też widać na pierwszy rzut oka chociażby po lakierze oraz niebieskich światłach błyskowych.

Władze twierdzą, że auto będzie wykorzystywane na licznych pokazach i wydarzeniach po to, by dzieci i młodzież pojęli jak nieopłacalne jest łamanie prawa. Jednak zdradzając historię tego pojazdu można mieć wątpliwości, czy rzeczywiście to zadziała w sposób, jaki oczekują mundurowi. W końcu wychodzi na to, że gangsterzy mają na tyle dużo pieniędzy, by pozwolić sobie na zakup Ferrari. Tym samym wydaje się to być całkiem opłacalny „zawód”.

Model 458 napędzany jest 4,5-litrowym silnikiem V8 F136 o mocy 578 KM osiąganej przy 9000 obr./min oraz 540 Nm przy 6000 obr./min (80% momentu obrotowego dostępne jest od 3250 obr./min). Centralnie umieszczona jednostka pozwala ważącemu 1565 kilogramów supersamochodowi rozpędzić się od 0 do 100 km/h w 3 sekundy i osiągnąć prędkość maksymalną 340 km/h.

Co ciekawe, funkcjonariusze z Mediolanu skonfiskowali gangsterom 29 innych samochodów oraz 3 motocykle. Wszystkie one zostały włączone do programu polegającego na wykorzystywaniu przywłaszczonych pojazdów na rzecz służb, w tym policji i straży pożarnej. Podczas gdy mundurowi z Mediolanu jeżdżą Ferrari, patrol z Bolonii używa Lamborghini Huracana do przewozu krwi oraz organów do przeszczepu. W dodatku personel poruszający się włoskim supersamochodem może udzielić pierwszej pomocy w razie konieczności.

Nie zmienia to faktu, że i tak najlepszą pracę spośród wszystkich policjantów zdają się mieć ci, którzy służą w Dubaju. W ich flocie znajdziemy tak niesamowite auta jak między innymi: Aston Martin One-77 (jeden z 77 egzemplarzy, kosztował ponad 10 000 000 zł), Audi R8, Bentley Continental GT, BMW i8, BMW M6, Bugatti Veyron, Chevrolet Camaro SS, Ferrari FF, Ford Rosch Mustang, Lamborghini Aventador LP 700-4, Lexus RC-F, Lykan HyperSport(powstało jedynie 7 sztuk, każda kosztowała ponad 13 mln zł), McLaren MP4-12C, Mercedes Brabus B63S Widestar G Wagon, Mercedes SLS AMG i Nissan GT-R.

Tagi: News