Pogoda
07.06.2020 13:25

Skradziono głowę Freddiego Mercury'ego. Zgubę odnaleziono u boku... Shreka

W Międzyzdrojach doszło do przedziwnego incydentu...

Foto: EAST NEWS
Foto: EAST NEWS

Ta kuriozalna sytuacja miała miejsce w Gabinecie Figur Woskowych w Międzyzdrojach. Placówka funkcjonuje od 1998 roku i można w niej zobaczyć podobizny wielu znanych osób, jak Barack Obama, Jan Paweł II, Charlie Chaplin czy Bogusław Linda. Znajduje się tam również posąg nieodżałowanego wokalisty QueenFreddiego Mercury'ego. To właśnie on szczególnie zainteresował pewnego mężczyznę, który postanowił... skraść mu głowę.

Skradziono głowę Freddiego Mercury'ego

Milena Kołaszewska, jedna z pracownic placówki, wyjaśniła w rozmowie z serwisem polsatnews.pl, że do kradzieży doszło w ubiegły czwartek. W piątek przejrzano dokładnie monitoring i zidentyfikowano sprawcę. Był to samotny mężczyzna, w wieku około 30 lat.

Freddie Mercury z Queen
Freddie Mercury z Queen
Przeczytaj także Ten nieśmiały 18-latek to Freddie Mercury. Zobacz archiwalne nagrania z 1964 roku

Zgodnie z relacją Pani Mileny, złodziej wykazał się nie lada determinacją, szarpiąc się z posągiem, by ostatecznie odczepić od niego głowę zmarłego wokalisty. Z nagrań monitoringowych wynika, że mężczyzna usiłował wynieść zdobycz z Gabinetu, jednak spanikował na widok pracowników placówki. Głowę Freddiego porzucił ostatecznie tuż obok Shreka - słynnego ogra z filmów animowanych. Naprawa posągu może kosztować nawet kilka tysięcy euro.

Foto: 20thCentFox/Courtesy Everett Collection/ East News
Foto: 20thCentFox/Courtesy Everett Collection/ East News
Przeczytaj także Mężczyzna z rękawicą przypominającą szpony Wolverine'a zaatakował protestujących w USA
Tagi: Newsy Freddie Mercury