Skradziono głowę Freddiego Mercury'ego. Zgubę odnaleziono u boku... Shreka

07.06.2020 13:25
Foto: EAST NEWS|undefined Fot. EAST NEWS

W Międzyzdrojach doszło do przedziwnego incydentu...

Ta kuriozalna sytuacja miała miejsce w Gabinecie Figur Woskowych w Międzyzdrojach. Placówka funkcjonuje od 1998 roku i można w niej zobaczyć podobizny wielu znanych osób, jak Barack Obama, Jan Paweł II, Charlie Chaplin czy Bogusław Linda. Znajduje się tam również posąg nieodżałowanego wokalisty QueenFreddiego Mercury'ego. To właśnie on szczególnie zainteresował pewnego mężczyznę, który postanowił... skraść mu głowę.

Skradziono głowę Freddiego Mercury'ego

Milena Kołaszewska, jedna z pracownic placówki, wyjaśniła w rozmowie z serwisem polsatnews.pl, że do kradzieży doszło w ubiegły czwartek. W piątek przejrzano dokładnie monitoring i zidentyfikowano sprawcę. Był to samotny mężczyzna, w wieku około 30 lat.

Przeczytaj także

Zgodnie z relacją Pani Mileny, złodziej wykazał się nie lada determinacją, szarpiąc się z posągiem, by ostatecznie odczepić od niego głowę zmarłego wokalisty. Z nagrań monitoringowych wynika, że mężczyzna usiłował wynieść zdobycz z Gabinetu, jednak spanikował na widok pracowników placówki. Głowę Freddiego porzucił ostatecznie tuż obok Shreka - słynnego ogra z filmów animowanych. Naprawa posągu może kosztować nawet kilka tysięcy euro.

Przeczytaj także
Natalia Nowecka|undefined
Natalia Nowecka Redaktor antyradia
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.