Śląsk. Powstanie osiedle dla singli i bezdzietnych par?

14.04.2021 10:58
Powstanie osiedle dla singli i bezdzietnych par? Fot. Shutterstock

Informacja o osiedlu dla singli i par bez dzieci rozgrzała polski internet. Czy takie osiedle powstanie na Śląsku?

Po osiedlu tylko dla osób wierzących, które powstaje pod Warszawą na powstać osiedle tylko dla dorosłych na Śląsku. Rodziny z dziećmi będą tam wykluczone.

Powstanie osiedle dla singli i bezdzietnych par?

Osiedle wyłącznie dla singli i bezdzietnych par? Pomysł na taką inwestycję przedstawił jeden z deweloperów, który zaproponował budowę osiedla domków jedynie dla osób mieszkających bez dzieci.

Polecamy

Wizualizacje przyszłego osiedla i szczegółowy opis inwestycji opublikowała na swoim na profilu jedna ze śląskich firm. W sieci natychmiast rozgorzała ogromna dyskusja nad kontrowersyjnym pomysłem.

Mieszkania na naszym osiedlu będą tylko dla bezdzietnych par i singli. Będą one wynajmowane, a nie sprzedawane na własność. Dlatego będziemy mieć kontrolę nad tym kto tu mieszka.

- pisał inwestor.

Internauci podzieleni

Część internetu od razu potępiła pomysł i uznała, że osiedle dla bezdzietnych to "patodeweloperka" oraz "przejaw pogardy dla matek". Istnieje jednak również spore grono osób, które są zachwycone tym nietypowym pomysłem i które deklarują chęć natychmiastowej przeprowadzki.

Wreszcie znalazł się jeden odważny architekt. Rodziny z dziećmi powinny szukać osiedli przystosowanych dla rodzin z dziećmi. Są ludzie, którzy nie chcą mieć placu zabaw pod oknem i słuchać wrzasku wychowywanych bezstresowo dzieci....Brawo dla architekta.

Gdyby było jeszcze dla Osób z Neuroróżnorodnych (przykład "Osoby z ASC") lub dla Osób z Niepełnosprawnośćią fizyczną lub wzroczną które w większości mają pokroju "INTP" (Introwersja z Logiką) to wreszcie rosłoby poparcie.

- czytamy w komentarzach.

Osiedle dla singli i bezdzietnych par. Czy to możliwe?

Zdaniem ekspertki od spraw rynku najmu, Hanny Milewskiej-Wilk, z którą rozmawiał portal Noizz.pl fakt, że deweloper będzie jedynie wynajmował, a nie sprzedawał mieszkania, jest kluczem do tego, by utrzymać osiedle "wolne od dzieci". Umowa najmu będzie bowiem rozwiązywana gdy któremuś z najemców urodzi się dziecko.

Developer zmienił treść wpisu

Treść spisu z 25 marca 2021 została moderowana. Obecnie brzmi:

Za jakiś czas szczęśliwcy będą mogli zamieszkać w jednym z tych pięknych domków na mini osiedlu. Projekt jest dość prosty, ale jednak bardzo mocno przemyślany. Okna po stronie południowej pozwalają na spędzanie czasu z dala od gwaru ulicy. Kto widzi tam swoją przyszłość??

Pierwsze osiedle dla osób wierzących właśnie powstaje pod Warszawą. Jednorodzinne domki budowane w Łomiankach reklamowane są jak wiele innych w Polsce: spokojna, zielona okolica, wysoki standard wykończenia, nowoczesna architektura i dobry dojazd do stolicy. Obok tego przyszłych kupujących ma skusić indywidualny patron dla każdego z domów i święty medalik wmurowany w fundamenty.

Źródło: Noizz.pl, Onet.pl, nieruchomosci.wprost.pl

Zobacz również: Piorun trafił w drzewo przed szkołą. Widowiskowa lekcja od matki natury 

Romana Makówka
Romana Makówka Redaktor antyradia
Polub Antyradio na Facebooku
CZYTAJ TAKŻE
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.