Słoń napędzany silnikiem Forda na sprzedaż

01.09.2016 09:25
Słoń napędzany silnikiem Forda na sprzedaż Fot. Auctions America

Nie brakuje osób, które kupują krzykliwe pojazdy po to, by się pokazać. Jeśli też chcesz być w centrum uwagi, powinieneś się zainteresować Wnedellem, czyli słoniem napędzanym silnikiem Forda.

Mierzące 2,6 m wysokości gruboskórne zwierzę trafi na aukcję w Auburn już 3 września 2016 roku. Według spekulacji, jego cena może sięgnąć od 250 000 do 400 000 dolarów. Sercem słonia jest 8-konna jednostka pochodząca z Forda Anglii z 1939 roku, współpracująca z 3-biegową przekładnią, dysponującą biegiem wstecznym.

Podróżując w tak ekstrawagancki sposób, wciąż możesz liczyć na specyficzne poczucie komfortu. Do dyspozycji jest odtwarzacz CD z głośnikami, który powinien zaciekawić przechodniów. Ponadto można skorzystać z nietypowej funkcji, pozwalającej na rozlewanie wody z okolic bagażnika.

Za projektem słonia stoi brytyjska firma – skonstruowała pierwotnie nazwanego Wendella, którego przemianowała na Jumbo. Nietypowy pojazd w 1951 roku był wykorzystywany do celów promocyjnych przez drogerie w Detroit.

Wendell jest wyjątkowy także z innych względów. To jeden z dwóch zbudowanych egzemplarzy. W 2013 roku został poddany pełnej renowacji. Właściciele przy okazji wprowadzili zmiany mające na celu upodobnienie go do prawdziwego słonia, za co odpowiadał lokalny specjalista ds. tapicerstwa – Tom Davis. Zainstalowano w nim również parę nowych elementów, co było dziełem mechanika Briana Reike’a z Brain’s Automotive.

Koniec końców słoń trafił w ręce kolejnego właściciela, który postanowił sprzedać go na aukcji Auctions America. Specjaliści po oględzinach stwierdzili, że jest on w bardzo dobrym stanie, pomimo raczej dość leciwego wieku. Do wzięcia udziału w aukcji zachęca także fakt, że część pieniędzy ze sprzedaży Wendella zostanie przekazanych jednej z organizacji charytatywnych, zajmujących się dostarczaniem książek do szpitali.

Brakuje jedynie tego, by słoń Wendell mógł zostać dopuszczony do ruchu ulicznego. Jednak wtedy, straciłby na swoim uroku…

Redaktor antyradia
Polub Antyradio na Facebooku
CZYTAJ TAKŻE
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.