Słoweński skoczek narciarski rozpoczął karierę muzyczną. Nagrał hit lata?

15.07.2020 12:36
Słoweński skoczek narciarski rozpoczął karierę muzyczną. Nagrał hit lata? Fot. . Mateusz Jagielski/East News

Pandemia koronawirusa zatoczyła szerokie kręgi, każąc przedstawicielom wielu zawodów szukać nowych zajęć podczas, gdy wiele zwyczajnych czynności było niedostępnych. Okazuje się, że podczas odosobnienia, słoweński skoczek, Žiga Jelar, ćwiczył zdolności wokalne. Czy opublikowany właśnie utwór „Greva nad oblake” stanie się hitem lata?

Žiga Jelar to 22-letni skoczek narciarski ze Słowenii. Reprezentant tego kraju występował już wielokrotnie w zawodach indywiduwalnych i grupowych na najważniejszych wydarzeniach sportowych. W ostatnim sezonie występował w kadrze A Słowienii, a na zawodach w Lilyhammer zajął 2. miejsce. W 2017 roku natomiast należał do mistrzowskiej drużyny juniorów na zawodach w Park City. 

Przeczytaj także

Podczas trwania pandemii koronawirusa, gdy nie odbywały się zawody narciarskie, ani sesje treningowe zawodników, Jelar musiał znależć sobie nowe zadanie. Młody mężczyzna odkrył w sobie talent wokalny, którym teraz chwali się z całym światem. 

Skoczek narciarski muzykiem

W siecie właśnie pojawił się utwór młodego słoweńskiego skoczka. Utwór zatytułowany „Greva nad oblake”, co można tłumaczyć jako: „Spacerując nad chmurami”, już zbiera pierwsze pozytywne opinie na kanale YouTube mężczyzny. 

Przeczytaj także

Jak brzmi piosenka? Posłuchajmy

Co ciekawe – jest to już kolejny utwór, który pojawił się na kanale Jelara. Dwa miesiące temu zaprezentował wideo, w którym wraz z przyjaciółmi wykonuje utwór „Dance with Somebody” z repertuaru szwedzkiej grupy rockowej Mando Diao. Pierwszym oryginalnym utworem skoczka była jednak piosenka „PRIJATELJI”, opublikowana już w grudniu zeszłego roku

Czytaj także: Znamy rozpiskę festiwalu Pol'and'Rock 2020. Kto, kiedy i o której godzinie zagra w studiu WOŚP? 

 

Michał Kaczoń Redaktor antyradia
CZYTAJ TAKŻE
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.