Słuchawki AirPods wybuchły podczas słuchania muzyki

Michał Tomaszkiewicz
12.02.2018 12:02
Słuchawki AirPods wybuchły podczas słuchania muzyki Fot. kadr z wideo

Najpierw się z nich śmiali, teraz zaczynają się bać – o AirPods, bezprzewodowych słuchawkach Apple, znów zaczyna być głośno. Stanęły w płomieniach podczas słuchania muzyki.

Poszkodowanym został Jason Colon mieszkający na Frorydzie. Mężczyzna uskuteczniał trening na siłowni, gdy poczuł, że ze słuchawkami dzieje się coś dziwnego.

Po wyjęciu ich z uszu zauważył wydobywający się z jednej z nich biały dym. Odłożył słuchawki i poszedł po pomoc, gdy wrócił – jednak z nich była już rozerwana wybuchem.

AiPods – bezprzewodowa muzyka od Apple

Słuchawki AirPods to rozwiązanie problemu, jaki mają użytkownicy iPhone’ów po zrezygnowaniu przez Apple z wyposażenie telefonów w gniazda słuchawkowe. Przewodowe słuchawki podłączane są do portu Lightning, który służy także do ładowania telefonu.

Użytkownicy smartfonów Apple muszą więc wybierać – albo słuchają muzyki, albo ładują iPhone’a. Pojawiły się oczywiście rozwiązania w postaci odpowiednich rozgałęźników, jak to jednak bywa z produktami z ekosystemu Apple – trzeba za nie zapłacić krocie.

Słuchawki AirPods wyposażone są w akumulatory litowo-jonowe – takie same, jakie znajdują się w smartfonach. Mieszanka chemiczna, z której składa się elektrolit, może być w specyficznych warunkach wyjątkowo niestabilna.

Przekonał się o tym między innymi Samsung, który musiał wycofać z rynku wszystkie wyprodukowane smartfony Galaxy Note 7. Ostatnio coraz częściej słyszy się o problemach z akumulatorami stosowanymi przez Apple.

Znane są przypadki spontanicznego zapalania się ogniw wymienianych w w obniżonej cenie w ramach programu przeprosin za spowalnianie działania starszych iPhone’ów (musiano nawet ewakuować sklepy, były osoby ranne), w sieci znalazło się także nagranie eksplodującej baterii do iPhone’a w sekundę po tym, gdy chcący sprawdzić jej autentyczność klient lekko ją ugryzł.

Zdolne do samozapłonu słuchawki AirPods mogą być naprawdę groźne dla użytkowników – ewentualny wybuch może uszkodzić słuch, a nawet mieć dalej idące konsekwencje, jako że źródło ognia znajduje się w głowie, w bezpośredniej bliskości mózgu.

Apple poinformowało, że przyjrzy się temu zdarzeniu bliżej.

Słuchawki dla graczy - niezbędny komfort

Michał Tomaszkiewicz Redaktor antyradia
Polub Antyradio na Facebooku
CZYTAJ TAKŻE
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.