Pogoda
08.02.2017 11:22

Słuchawki tworzone do rodzaju słuchanej przez Ciebie muzyki

Pokaż nam czego słuchasz, a powiemy Ci jak powinieneś tego słuchać – taka propozycję składa miłośnikom muzyki producent modułowych słuchawek TMA-2.

Słuchawki tworzone do rodzaju słuchanej przez Ciebie muzyki
foto: zrzut ekranu

Model znajduje się w ofercie AIAIAI – jego możliwości i wygląd konfigurowane są przez klientów, wybierających sposób dostępnych podzespołów i komponentów.

Liczba dostępnych konfiguracji jest spora, dlatego też AIAIAI wymyśliło sposób na ułatwienie dokonania wyboru przez użytkowników – wystarczy pokazać listę utworów odsłuchiwanych w ramach Discover Weekly na Spotify.

Usługa streamingowa przygotowuje umieszczone na niej utwory analizują gusta i preferencje muzyczne użytkowników – na play listę trafiają propozycje mające potencjał na oczarowanie słuchającego w ramach ulubionych gatunków muzycznych.

AIAIAI analizuje listę odsłuchanych utworów i proponuje konfigurację, w której według specjalistów producenta będą one brzmieć najlepiej. Celem jest wydobycie i podkreślenie charakterystycznych dla danej muzyki brzmień.

Pod uwagę brane są występujące na liście gatunki muzyczne, tonacja odgrywanych utworów oraz ich tempo. Wyniki pokazywane są użytkownikowi, który może dokładnie sprawdzić, na jakiej postawie przygotowano dla niego propozycję.

Polecaną konfigurację można oczywiście zmienić, by dostosować ją osobistych preferencji, a po zaakceptowaniu kupić za pomocą kilku kliknięć. Tanio nie będzie – ceny dochodzą nawet do 260 euro za sztukę. Propozycję stworzoną na podstawie naszej listy utworów można sprawdzić pod tym adresem.

Inny sposób na zwiększenie jakości odbioru muzyki w słuchawkach ma OSSIC X – gadżet wyposażony jest w zestaw czujników skanujących kształt głowy i uszu użytkownika, a specjalne algorytmy uwzględniają te dane przy generowaniu dźwięku 3D.

Kształt uszu i kanału słuchowego jest unikalny dla każdego człowieka – zostało to nawet wykorzystane do biometrycznej identyfikacji użytkowników.

Korzystałbyś ze słuchawek stworzonych do Twojego gustu muzycznego?

Michał Tomaszkiewicz
Tagi: Gadżety