Banksy namawia do noszenia maszeczek? Słynny mural zmienił się na czas pandemii

24.04.2020 12:13
Banksy namawia do noszenia maszeczek? Słynny mural zmienił się na czas pandemii Fot. . Rex Features/East News (zdjęcie poglądowe)

„Dziewczyna z przekłutym uchem”, słynne graffiti Banksy’ego, nawiązujące do obrazu Verwmeera zmieniło się na czas kwarantanny. Zobacz nietypową przeróbkę.

Dziewczyna z przekłutym uchem” to grafika naścienna nawiązująca do obrazu Jana Vermeera „Dziewczyna z perłą”, przedstawiającego profil kobiety z charakterystycznym kolczykiem w uchu.

Sztuka w czasach kwarantanny

Przeczytaj także

Graffitti pojawiło się na ścianie w dzielnicy Spike Island w brytyjskim Brystolu w październiku 2014. Jego autorstwo przypisuje się Banksy’emu, słynnemu twórcy, którego prawdziwa tożsamość od lat jest nieznana. 

Kilka dni temu artysta za pomocą mediów społecznościowych pokazywał zdjęcie swojej łazienki, przyozdobionej w szczególny sposób. Seria zdjęć przyozdobiona była humorystycznym podpisem: „Moja żona nie znosi gdy pracuję z domu”.

Przeczytaj także

Teraz w Internecie pojawiło się wideo przedstawiające przeróbkę jednej z jego prac na ulicach miasta. „Dziewczyna z przekłutym uchem” otrzymała specjalną maseczkę ochronną, aby tak jak wszyscy wokół mogła ochronić się przed rozprzestrzenianiem się koronawirusa. Biorąc pod uwagę, że maska jest doklejona do oryginalnej pracy, jest to raczej działanie oddolne kogoś niezwiązanego ze środowiskiem artysty, kto jedynie wchodzi w ciekawy artystyczny dialog z oryginalną pracą.

Dziewczyna z przekłutym uchem w maseczce 

Wideo przedstawiające przeróbkę słynnej pracy pojawiło się na kanale YouTube Bristol 24/7.

Sztuka na ulicach

Prace Banksy’ego pojawiają się znienacka na całym niemal świecie, a niektóre z jego prac osiągają zawrotne ceny w muzeach. Mimo wszystko artyście udało się od lat utrzymać swoją tożsamość w tajemnicy, nawet gdy zdecydowano się na stworzenie filmu dokumentalnego o jego osobie.

Przeczytaj także

Produkcja „Wyjście przez sklep z pamiątkami” w reżyserii samego artysty obiła się szerokim echem w świecie kultury i pozwoliła na nowo spojrzeć na słynnego ulicznego artystę, który w ciekawy sposób potrafi komentować otaczającą nas rzeczywistość. Film współtworzony przez francuskiego reżysera, Jaimiego D’Cruza był nawet nominowany do Oscara.

Czytaj także: W Warszawie powstał nowy mural z wizerunkiem Czesława Niemena.

Michał Kaczoń
Michał Kaczoń Redaktor antyradia
Polub Antyradio na Facebooku
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.