Słynny przeciwnik Batmana zostanie jego nowym pomocnikiem. O kogo chodzi?

Sergiusz Kurczuk
18.09.2018 11:44
Słynny przeciwnik Batmana zostanie jego nowym pomocnikiem. O kogo chodzi? Fot. kadr z filmu Powrót Batmana

Takiej współpracy nie przewidzieliby nawet najwięksi fani Mrocznego Rycerza. Bruce Wayne połączy siły z jednym ze swoich klasycznych przeciwników. 

Nowe komiksowe przygody Batmana ze scenariuszem Toma Kinga, wprowadziły w życiu bohatera wiele radykalnych zmian. Najgłośniejszą był chyba nieudany ślub Bruce'a Wayne'a z Catwoman, chociaż twórca dorzucił swoje trzy grosze do originu postaci i śmierci rodziców Mrocznego Rycerza. King potrafi zaskoczyć czytelników DC Comics, co zresztą udowadnia na każdym kroku. Już niedługo będziemy świadkami nietypowego team-upu. Batman połączy siły z jednym ze swoich klasycznych wrogów - Penguinem!

„Batman” #60 - Mroczny Rycerz łączy siły z Penguinem

Batman słynie z grupy pomocników o ptasim pseudonimie. Mowa oczywiście o Robinie (z angielskiego rudzik), którego dwie wersje zobaczymy niebawem w serialu „Titans”. W 60. numerze „Batmana” zobaczymy jednak nietypowego pomocnika. Zostanie nim Oswald Cobblepot lepiej znany jako przestępca o pseudonimie Penguin. Pingwini złoczyńca połączy siły z Batmanem za sprawą machinacji innego groźnego wroga Mrocznego Rycerza - Bane'a. Co wyjdzie z tego połączenia? Czy Batman i Penguin pokonają wspólnego wroga, czy może wcześniej dojdzie do konfliktu, dzięki któremu Bane zatriumfuje? Na razie nie wiele wiadomo na temat 60. numeru komiksu. Poza garścią informacji na temat fabuły komiksu, zaprezentowano jedynie okładkę zeszytu autorstwa Mikela Janina.

60 (2018) Fot. foto: Batman #60 (2018)

Na grafice widzimy, że heros i przestępca stoją ramię w ramię, używając swoich ikonicznych broni do walki ze wspólnym przeciwnikiem. Komiks zadebiutuje 5 grudnia 2018 roku. 

Penguin - kim jest przeciwnik Batmana?

23.3 Fot. foto: Batman vol. 2 #23.3

Trzeba przyznać, że Cobblepot to jeden z najbardziej osobliwych wrogów obrońcy Gotham. Nie ma jednak się co dziwić. Zadebiutował w roku 1941. Na przestrzeni wielu dekad przeszedł wiele metamorfoz. Obecna wersja tej postaci (Prime Earth) to niezbyt urodziwy brutalny gangster z Gotham, który z wyglądu przypomina pingwina. Niejednokrotnie zalazł Batmanowi za skórę. Chociaż nie posiada żadnych nadzwyczajnych zdolności, dzięki budowaniu przez lata swojej potęgi, dysponuje środkami, które utrudniają życie Mrocznemu Rycerzowi. Jak widać, są osoby, które potrafią skutecznie przestraszyć Cobblepota. Do tego stopnia, że jest w stanie połączyć sił z jednym z największych wrogów. 

Postać pojawiła się w wielu filmach i serialach. Najpopularniejszą kinową wersją była ta, pochodząca z filmu Tima Burtona „Powrót Batmana”. W Penguina wcielił się w nim Danny DeVito, tworząc niezapomnianą kreację. Złoczyńca pojawia się również w serialu „Gotham”, w którym zagrał go Robin Lord Taylor

Sergiusz Kurczuk Redaktor antyradia
CZYTAJ TAKŻE
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.