Pogoda
21.10.2019 16:28

„Smarfon zombi na torach - dziecko, które szło ku śmierci” [WIDEO]

Odłóż smartfon i żyj – apeluje motorniczy tramwaju ze Szczecina, publikując nagranie z przejazdu. Widać na nim, jak wpatrzona w telefon dziewczyna nie zwalnia nawet kroku wchodząc na szyny wprost przed pojazd.

dziecko wchodzące pod tramwaj
foto: kadr z wideo YouTube/Uwaga Tramwaj

Wystarczyło kilka lat, żeby smartfony wywróciły do góry nogami nasze życia. To właśnie te urządzenia stały się naszymi najlepszymi przyjaciółmi i to je zawsze zabieramy na noc do łóżka.

Staliśmy się tak uzależnieni od dostępnych dzięki niemu informacji, że po telefon sięgamy praktycznie co kilka minut, nawet nie zdając sobie z tego sprawy. Jego ekran dotykamy każdego dnia nawet kilka tysięcy razy.

Dla niektórych z nas wyświetlacz stał się światem ważniejszym od tego rzeczywistego, co prowadzi do niebezpiecznych sytuacji. Jedną z nich pokazała dla przestrogi polska policja. Na filmie widać, jak zapatrzona w telefon kobieta wchodzi na ulicę wprost pod przejeżdżający samochód.

nastolatka z telefonem potrącona na przejściu
nastolatka z telefonem potrącona na przejściu
Przeczytaj także Zapatrzyła się w telefon i weszła na przejście wprost pod samochód. Policja publikuje dla przestrogi film z potrącenia [WIDEO]

Podobnie niebezpieczną sytuację nagrał motorniczy tramwaju ze Szczecina. Na opublikowanym filmie widać „dziecko, które szło ku śmierci”.

Dziecko ze smartfonem szło wprost pod tramwaj [WIDEO]

Motorniczy w taki sposób opisuje niebezpieczną sytuację:

"

Czy na prawdę chcecie mieć na nagrobku „Tu leży Kowalska, oglądając filmik na YT pt >>jak wiertarką udarową robić warkoczyki<< wpadła pod tramwaj. Zginęła na miejscu." Albo mówić rodzinie „Wiesz co przechodziłam przez jezdnie gdy nagle wyskoczył tramwaj i dzwonił. No nie dał mi ten zły Pan obejrzeć filmiku instruktażowego elektronarzędzi w zastosowaniu ogólnym. Przez niego do końca życia nie wstanę z łóżka”. "

Mocne słowa motorniczego nie są przypadkowe. Kierując tramwajem stanowczo zbyt często widzi sceny podobne do tej uwiecznionej na filmie:

Dziewczynce na szczęście nic się nie stało, gdyż słysząc sygnał ostrzegawczy zatrzymała się i szybko cofnęła. Od tragedii dzielił ją jednak dosłownie tylko jeden krok.

Zobacz także: Turystki pobiły się w Rzymie o miejsce na selfie 

Rozglądacie się, gdy idziecie ze smartfonem?

Tagi: Internet