Pogoda
19.12.2017 17:20

Smartfon Huawei za 5 699 zł już do kupienia w Polsce

Jest szybki nie tylko z nazwy – Huawei Mate 10 Porsche Design to kolejny telefon przygotowany przez chińskiego giganta we współpracy z niemiecką marką. Co potrafi ten powiew luksusu?

Smartfon Huawei za 5 699 zł już do kupienia w Polsce
foto: Antyradio.pl, Michał Tomaszkiewicz

Już „zwykły” Huawei Mate 10 Pro to bardzo interesujące urządzenie. Oprócz znanego już z coraz większej liczby flagowców podwójnego aparatu fotograficznego oraz niemal bezbramkowej budowy, smartfon oferuje coś, czego nie miał wcześniej żaden telefon – specjalny procesor NPU, dzięki któremu do życia przywoływana jest sztuczna inteligencja.

Jej rolą jest wspomaganie użytkownika w robieniu dobrych zdjęć. SI jest w stanie rozpoznać obiekty, które użytkownik chce sfotografować i automatycznie dobrać najlepsze możliwe ustawienia aparatu. Przeszkolona na tysiącach zdjęć sztuczna inteligencja potrafi dostosować się do 13 najpopularniejszych tematów fotografii. Na przykład kotów.

"

Aparat łączy w sobie 12-megapikselową matrycę RGB, 20-megapikselową matrycę monochromatyczną, optyczną stabilizację obrazu (OIS) i największą na świecie podwójną przysłonę f/1.6 . Posiada też funkcję efektu rozmycia i cyfrowego. "

Komponenty wewnątrz Huawei Mate 10 Porsche Design nie różnią się w większości od „cywilnej” wersji smartfona – to autorski procesor Kirin 970, wyposażonego w 8 rdzeni o maksymalnym taktowaniu 2,36 GHz oraz współpracujący z dwunasturdzeniowym układem graficznym Mali-G72.

Huawei zdecydował się na zastosowanie wyświetlacza OLED, dzięki czemu barwy są bardzo soczyste. Ekran FullView o proporcjach 18:9 działa z rozdzielczością 2160x1080 punktów. Co ważne – smartfon jest odporny na działanie wody i pyłów spełniając wymogi normy IP67.

foto: Antyradio.pl, Michał Tomaszkiewicz

Najciekawszą funkcją Huawei Mate 10 Porsche Design jest możliwość przeistoczenia telefonu w komputer osobisty. Po podłączeniu smartfona do ekranu można na nim pracować z aplikacjami niemal dokładnie tak, jak w przypadku maszyn z Windows (Mate 10 działa oczywiście pod kontrolą Androida).

Smartfon wyposażony jest w pojemną baterię 4000 mAh, która obsługuje szybkie ładowanie – dzięki temu 20 minut dostarczania energii ma wystarczyć na całodzienną pracę telefonu.

W porównaniu do podstawowej wersji, model Porsche Design różni się przede wszystkim obudową – przód i tył urządzenia wykonane zostały z solidnego szkła w kolorze Diamond Black. Unikatowy jest także wygląd systemu.

Huawei Mate 10 Porsche Design jest wyposażony w 256 GB pamięci na pliki.

Które Porsche wolelibyście?

Michał Tomaszkiewicz
Tagi: Mobile