Pogoda
14.03.2019 11:57

Smartfon uratował właścicielowi życie – zatrzymał wystrzeloną w niego strzałę

Patrzycie się na ekran smartfona, a mgnienie oka później z ekranu wystaje grot strzały. To nie scena z filmu akcji, tylko prawdziwa historia, która wydarzyła się w Australii.

smartfon przebity strzałą
foto: NSW POlice

Smartfony mogą pomagać nam na wiele sposobów. W Afryce na przykład mogą chronić przed śmiercią – kula wystrzelona przez rabusiów w RPA utknęła w telefonie, który oddał życie za swojego właściciela.

Do podobnej sytuacji doszło właśnie w Australii – tamtejsza policja zamieściła opis zdarzenia z 13 marca 2019 roku. Smartfon znów uratował życie użytkownikowi, tym razem zatrzymując strzałę wycelowaną wprost w jego głowę.

Grot przebił się przez telefon na tyle, że zdołał lekko skaleczyć trzymającego smartfona mężczyznę w policzek. Gdyby nie urządzenie, nic nie obroniłoby zaatakowanego – chociaż, z drugiej strony, być może nie doszłoby do ataku.

Smartfon zablokował 2 kule i uratował życie
Smartfon zablokował 2 kule i uratował życie
Przeczytaj także Smartfon zablokował 2 kule i uratował życie

Smartfon zatrzymał wystrzeloną w użytkownika strzałę

smartfon_strzala_02

Z zeznań poszkodowanego wynika, że gry wysiadł z samochodu, zobaczył znanego mu mężczyznę trzymającego łuk i stojącego obok jego posiadłości. Postanowił zrobić mu zdjęcie, wyjął więc telefon i skierował w stronę łucznika, trzymając urządzenie przed oczami.

Chwilę później ze smartfona wystawała strzała, a mężczyzna mógł dziękować opatrzności za uratowanie mu życia.

Zobacz także: >> Stara Nokia zatrzymała kulę i uratowała życie <<

Wezwana na miejsce policja aresztował sprawcę – 39-letniemu postawnio zarzuty napadu z bronią w ręku oraz uszkodzenia ciała. Proces odbędzie się 15 kwietnia 2019 roku.

Sprawą otwartą pozostaje wciąż, czy łucznik rzeczywiście chciał strzelić w kierunku fotografującego, czy też zrobił to przez nieuwagę. A w razie celowego działania – czy dysponuje tak dobrym celem, że bez problemu trafił w smartfona, czy też można mówić o wielkim szczęściu posiadacza urządzenia.

Czy Wasz smartfon też by to dla Was zrobił?

Michał Tomaszkiewicz
Tagi: Mobile