Pogoda
07.09.2016 09:57

Smartfon zablokował 2 kule i uratował życie

Takie rzeczy działy się do tej pory tylko w filmach – Huawei P8 Lite umieszczony w kieszeni kurtki zablokował dwa strzały oddane w serce właściciela i uratował mu życie. Dzielny mały smartfon został wymieniony na nowszy model przez producenta.

Smartfon zablokował 2 kule i uratował życie
foto: kadr z wideo

Niedoszłą - i dzięki temu szczęśliwą - ofiarą był 41-letni mieszkaniec Cape Town w RPA. Przestępczy zaczaili się na niego pod domem i gdy zatrzymał się na podjeździe do garażu oddali do niego dwa strzały.

Smartfon Huawei P8 Lite okazał się być na tyle mocną konstrukcją, że kule kalibru 9 mm utknęły w jego obudowie nie raniąc napadniętego. Ten jednak przeżył szok – z raportów wynika, że jego serce zatrzymało się na kilka chwil na skutek zdarzenia. Mężczyznę jednak udało się uratować.

Gdy chiński producent dowiedział się o tym małym cudzie zdecydował się zaprosić ocalałego na spotkanie i sprezentować mu nowszą wersję telefonu, który uratował mu życie – P9 Lite.

Jak podkreślają przedstawiciele Huawei, to nie pierwszy przypadek, gdy ich urządzenie uratowało właściciela przed śmiercią od kuli. Według danych producenta kilka lat temu tablet MediaPad zatrzymał pocisk wycelowany w naukowca działającego w Afryce.

Przypadek Huawei P8 Lite pokazał, że być może ekstremalne testy smartfonów mają więcej sensu niż tylko dostarczanie oglądającym rozrywki. Jeśli zastanawiacie się nad kupnem telefonu Apple i chcielibyście wiedzieć, czy będzie on w stanie uratować Wam życie na przykład w zetknięciu z kosiarką, czołgiem lub lawą – zajrzyjcie do naszego zestawienia TOP 10 ekstremalnych testów iPhone’a. Ta wiedza może okazać się bezcenna.

Warto także sprawdzić przed zakupem, czy wymarzony telefon ma w sobie zadatki na twardziela. Do bezpośredniego starcia stanęły Samsung Galaxy S7 i HTC 10 – jeden z nich okazał się mięczakiem, dla którego upadek na chodnik to zbyt wielki wstrząs, drugi zaś wytrzymywał zadawane mu tortury tak długo, że aż zmęczył ekipę testową.

A co osiągnął w życiu Wasz smartfon?

Michał Tomaszkiewicz
Tagi: Duperele