Pogoda
01.06.2016 10:25

Śmieciarka kontra Honda Civic

Na drogach istnieje wiele newralgicznych punktów, w których wyjątkowo często dochodzi do wypadków z tytułu nieustąpienia pierwszeństwa. Jednym z nich jest skrzyżowanie w Bełżycach.

Śmieciarka kontra Honda Civic
foto: kadr z wideo

Właśnie w tym miejscu doszło do groźnego wypadku z udziałem śmieciarki i auta osobowego. Kierowca tego pierwszego pojazdu nie zachował należytej ostrożności na skrzyżowaniu i pojechał na wprost zupełnie jakby był przeświadczony o tym, że wszyscy inni uczestnicy ruchu muszą mu bezwzględnie ustąpić pierwszeństwa.

W wyniku niedostosowania się do znaków, pojazd ciężarowy wjechał w prawidłowo jadącą Hondę Civic. Miejsce zdarzenia zabezpieczyły odpowiednie służby, w tym policjanci, a kierowcę japońskiego samochodu przez wzgląd na odniesione obrażenia pogotowie ratunkowe przetransportowało do szpitala. Badanie na zawartość alkoholu we krwi wykazało, że obie osoby biorące udział w wypadku były trzeźwe.

Całe zdarzenie zostało zarejestrowane przez kamerę pokładową auta poruszającego się za czarną Hondą Civic:

Jak się okazuje, w tym miejscu w podobnych okolicznościach relatywnie często dochodzi do zdarzeń drogowych. Jeden dzień po tym incydencie miał miejsce kolejny wypadek z udziałem dwóch aut osobowych. Po raz kolejny musiały interweniować odpowiednie służby, w tym pogotowie ratunkowe, policja i straż pożarna.

Sama sytuacja ukazana na filmie dobitnie pokazuje, że niebezpieczeństwo może przyjść w najmniej spodziewanym momencie, znikąd. Dlatego też poruszając się po publicznych drogach należy mieć ograniczone zaufanie do innych uczestników ruchu i starać się być przygotowanym na wszelkie okoliczności. Dla własnego bezpieczeństwa zawsze warto zachowywać czujność i starać się przewidywać zachowanie innych kierowców.

Szczególnie w okresie letnim bardzo łatwo doprowadzić do tragicznego w skutkach wypadku. W końcu liczba poruszających się po drogach rowerzystów i motocyklistów jest wzmożona, a jakikolwiek wypadek z ich udziałem może skończyć się tragicznie. W dodatku wielu kierowców przez wzgląd na bardzo dobre warunki atmosferyczne pozwala sobie na zbyt szybką jazdę...

Ponadto pamiętajmy, że warto dbać o dobry stan ogumienia, by uniknąć ewentualnego pęknięcia opony. Tak samo nie należy próbować nauczać innych uczestników ruchu drogowego – najlepiej zostawić to odpowiednim służbom – ani blokować pasa ruchu jak to robiła pewna osoba zasiadająca za kierownicą Volvo V40.

Tagi: Duperele