Tragiczna śmierć 16-latki. Zainspirowała się bohaterką serialu "Euforii"

27.01.2022 12:09
Serial "Euforia" Fot. Everett Collection/East News

2 nastolatki zostały znalezione nieprzytomne w domu. Jedną z nich nie udało się uratować. Dziewczyny miały inspirować się główną bohaterką serialu "Euforia".

W miejscowości Tonneins we Francji w nocy z 21 na 22 stycznia 2022 znaleziono nieprzytomne 2 nastolatki. Obie były pod wpływem narkotyków, niestety lekarzom nie udało się uratować starszej dziewczyny w wieku 16 lat. Policja twierdzi, że nastolatki inspirowały się bohaterką z serialu "Euforia".

Polecamy

"Euforia": Nie żyje 16-latka, która chciała odtworzyć serial HBO 

10 stycznia 2022 roku na HBO GO zadebiutował 2. sezon serialu "Euforia". W serialu śledzimy losy Rue (Zendaya) - nastolatki uzależnionej od narkotyków, która po opuszczeniu ośrodka odwykowego poznaje transseksualną dziewczynę. "Euforia" jest szczerą opowieścią o trudach dorastania. W 2. sezonie Rue musi odnaleźć nadzieję, balansując jednocześnie między presją wywoływaną przez miłość, stratę i uzależnienie.

To właśnie ta bohaterka miała zainspirować nastolatki w Tonneins we Francji. Dziewczyny przedawkowały narkotyki i mimo reanimacji, nie udało się uratować starszej z nich. Miała tylko 16 lat. Policja cały czas bada sprawę. 

Serial "Euforia" jest dedykowany dla osób dorosłych. Niestety coraz częściej się zdarza, że młodsi widzowie sięgają po produkcje nie przeznaczone dla nich i inspirują się bohaterami. Tuż po premierze przeboju Netfliksa, "Squid Game", dzieci zaczęły odtwarzać brutalne sceny z serialu. Zaniepokoiło to wielu nauczycieli i rodziców.

Polecamy
Aleksandra Degórska
Aleksandra Degórska Redaktor antyradia
CZYTAJ TAKŻE
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.