Śmierć jednego z X-Men i zupełnie nowy Spider-Man. Zapowiedzi Marvela na lato 2019

Sergiusz Kurczuk
21.02.2019 15:42
James McAvoy (X-Men: Apocalypse) i Tom Holland (Spider-Man: Homecoming)|undefined Fot. kadry z filmów X-Men: Apocalypse i Spider-Man: Homecoming

Wydawnictwo Marvel Comics opublikowało okładki komiksów, które ukażą się latem 2019 roku - między innymi "Uncanny X-Men" #17 i "Friendly Neighborhood Spider-Man" #6.

Stali czytelnicy komiksów superbohaterskich wiedzą, że ich główni bohaterowie nie mają lekko. W ich życiach nieustannie coś się zmienia i zazwyczaj są to dość drastyczne zmiany. Jeśli ktoś akurat nie umrze, to najpewniej światu zagraża apokalipsa. Nie oznacza to, że protagoniści historii o bohaterach z nadprzyrodzonymi mocami nie muszą się dodatkowo zmagać z problemami życia codziennego. Marvel Comics nie zamierza odpuszczać X-Manom i Spider-Manowi. Tak przynajmniej wynika z zapowiedzi komiksów na lato 2019.

Przeczytaj także

"Uncanny X-Men" #17 - śmierć jednego z członków X-Men

W ostatnich latach na kartach komiksów o X-Men mieliśmy do czynienia z wieloma zmartwychwstaniami. Do życia powrócili między innymi profesor X, Jean Grey, Wolverine i całkiem niedawno - Cyclops. Okazuje się, że radość nie będzie trwała wiecznie. Zresztą członkowie X-Men zdążyli już przywyknąć do śmierci. W sieci pojawiła się okładka 17. numeru komiksu "Uncanny X-Men". Rysunek autorstwa Carlosa Gomeza zapowiada, że któryś z mutantów zginie.

17 Fot. foto: "Uncanny X-Men" #17 (2018)

Na okładce widzimy świeżo wykopany grób, przy którym stoją Wolverine i Cyclops. Bohaterowie są od siebie odwróceni plecami i patrzą w przestrzeń ze smutnymi wyrazami twarzy. Niestety nie wiadomo, kto spoczywa w mogile. Na tabliczkę z imieniem i nazwiskiem pada cień, zakrywający personalia nieboszczyka. Prawdopodobnie będzie to jeden z członków świeżo stworzonej wersji X-Men, do której należą między innymi Multiple Man, Banshee i Wolfsbane. O kogo chodzi? Czy ta śmierć będzie permanentna? Dowiemy się za kilka miesięcy. Za komiks odpowiadają wcześniej wspomniany Gomez oraz scenarzysta Matthew Rosenberg.

"Friendly Neighborhood Spider-Man" #6 - nowy członek rodziny Spider-Mana

Świat poczciwego Spider-Mana również stanie do góry nogami, ale tym razem pajęczak nie doświadczy śmierci. Heros ostatnio trochę przeszedł - odzyskał (znowu) miłość Mary Jane oraz (ponownie) stanął oko w oko z własnym klonem. Tym razem spotka kolejną wersję samego siebie. Kim jest tajemnicza postać w stroju Spider-Mana z okładki 6. numeru serii "Friendly Neighborhood Spider-Man"?

6 (2019) Fot. foto: "Friendly Neighborhood Spider-Man" #6 (2019)

Z podanych informacji wynika, że Spidey dostanie własnego pomocnika. Będzie nim tajemniczy młodzieniec o pseudonimie Spider-Bite. Młody heros pomoże Spider-Manowi, kiedy ten nie będzie w stanie ponownie ocalić świata. Wygląda na to, że ścianołaz będzie miał własną wersje Robina. To nie pierwszy raz, kiedy do Spider-Mana dołącza młodszy pomocnik. Do tej pory nie kończyło się to zbyt dobrze... Komiks pojawi się w maju 2019 roku. Autorami 6. numeru "Friendly Neighborhood Spider-Man" są Tom Taylor i Yildiray Cinar (scenariusz) oraz Andrew C. Robinson (rysunki).

>>Zobacz też: Marvel zdradził, która postać będzie odpowiedzialna za zniszczenie komiksowego uniwersum<<

Sergiusz Kurczuk Redaktor antyradia
TOP 5
CZYTAJ TAKŻE
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.