Śmierć ważnych postaci „Gry o tron” w formie rysunkowej

Kamil Dachnij
30.05.2017 13:33
Śmierć ważnych postaci „Gry o tron” w formie rysunkowej Fot. kadr z filmu

Nie pamiętacie, kto dokonał żywota w serialu HBO? Pewien austriacki artysta przychodzi na ratunek w oryginalny sposób. 

Telewizyjna adaptacja cyklu „Pieśni lodu i ognia” George’a R.R. Martina słynie przede wszystkim z niewymuszonej łatwości pozbywania się ważnych postaci z fabuły. Jeśli kogoś polubiliśmy, to prędzej czy później musieliśmy oglądać jego gwałtowne zejście z padołu Westeros. Są też sytuacje, gdzie w natłoku nowych bohaterów i wątków nie jesteśmy w stanie zapamiętać, kto zginął wcześniej i w jaki sposób. Jednak powstał filmik, gdzie austriacki artysta Hannes Sommer za pomocą rysunków przypomina nam wszystkie istotne zgony z „Gry o tron”.

Narysowanie wszystkich ilustracji zajęło Sommerowi około 150 godzin. Jego pomysłowość przy niektórych postaciach jest godna podziwu. Kapitalnie mu wyszło oddanie śmierci Lysy Arryn oraz Waldera Freya. Perturbacje życiowe Jona Snowa artysta skwitował w dość zabawny sposób, zaś Ramsay Bolton dostał z kolei to, na co sobie zasłużył. Już sama jakość rysunków stoi na wysokim poziomie. Teraz pozostaje ilustratorowi czekać na kolejnych bohaterów, którzy dołączą do jego księgi śmierci.

„Gra o tron” niechybnie zmierza ku swojemu końcowi. Zostały nam już tylko dwa sezony. Siódmy zadebiutuje 16 lipca 2017 roku na kanale HBO (w Polsce będziemy mogli go obejrzeć dzień później). Składać się będzie nietypowo, bo tylko z 7 odcinków. Według słów Kita Haringtona, nowy sezon ma być bardzo mroczny i pełny akcji.

Wszyscy fani, którzy obawiają się pożegnania ze światem Martina mają jednak wiele powodów do radości, bo przygoda nie skończy się na oryginalnej serii. Planowanych jest aż pięć spin-offów. Ile z nich trafi na mały ekran, zapewne przekonamy się niedługo, ale stwarza to masę możliwości na kolejne opowieści. A także szokujące uśmiercenia.  

Kamil Dachnij Redaktor antyradia
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.