Pogoda
26.04.2018 16:38

Snapchat wprowadza niepomijalne reklamy

Gdy nie ma zysków, sięga się po desperackie środki – Snapchat już w maju 2018 zacznie testować pokazywanie reklam, których nie da się pominąć i trzeba będzie zobaczyć w całości.

Snapchat na smartfonie
foto: materiały prasowe

Snapchat pomimo zdobycia dużej popularności wciąż stara się znaleźć sposób na zarabianie – jego finanse od czasu wejścia na giełdę ciągle utrzymują się na minusie, co zaczyna niepokoić inwestorów.

Swoją rolę odegrały w tym okulary Spectacles, które miały służyć głównie do umieszczania zdjęć w serwisie, nie stały się hitem sprzedażowym. Patrząc na oficjalną polską cenę, trudno nawet się dziwić.

W pogoni za zwiększeniem przychodów Snapchat postanowił złamać nieco swoją zasadę i zmusić użytkowników do oglądania reklam. Testy nowego pomysłu mają zacząć się w połowie maja 2018 roku – jeśli rozwiązanie przyniesie platformie wymierne pieniądze, zostanie z nami na dłużej.

Commercials mają być reklamami wideo trwającymi 6 sekund – Snapchat uspokaja, że nie będą się jednak pokazywać wszędzie, tylko wśród wybranych treści.

Snapchat nie da wyłączyć reklamy

Niepomijalne reklamy mają pojawić się w wybranych programach pokazywanych na platformie – w większości produkowanych przez znane stacje lub osobowości telewizyjne. Prywatnie dodawane historie oraz prezentacje Discover mają być od Commercials wolne. Przynajmniej na razie.

Snapchat wychodzi z założenia, że internauci przyzwyczaili się do reklam puszczanych im przed filmem w serwisie YouTube czy na Facebooku. Niepomijalne klipy będą pokazywane przed wybranymi, trwającymi zazwyczaj kilka minut programami przygotowanymi między innymi przez NBC Universal, Viacom czy Turnera – odbiorcy takich treści mają najbardziej akceptować pokazywanie im reklam.

Jak wynika z przeprowadzonych niezależnie badań, 69% Amerykanów „zawsze” bądź „często” pomija reklamy, gdy tylko jest to możliwe. Osoby z grupy wiekowej 18-24 lata robią to jeszcze częściej – do wyłączania klipów przyznało się 80% pytanych.

Przeszkadzają Wam reklamy w internecie?

Michał Tomaszkiewicz
Tagi: Mobile