Sneakersy męskie - do jakiego rodzaju ubrań pasują?

Materiały partnerskie
26.04.2021 09:16
Sneakersy męskie Fot. Shutterstock

Kilka lat temu znany i uznany dziennikarz Piotr Najsztub, jeden z najlepiej ubranych mężczyzn w kraju, zapytany o swój strój odpowiedział: "Ubieram się w modnych sklepach młodzieżowych, ponieważ obca jest mi moda dobra być może na ślub lub pogrzeb". Jak wiele racji miał pan Najsztub widzimy dziś. Moda męska, także ta dotycząca obuwia, stała się bardzo liberalna, zasady ubioru nieco się zmieniły i nie jesteśmy dziś skazani na odgrywanie w naszych ubraniach roli "młodzieniaszka" lub osoby zasilającej kondukt żałobny.

Stosowność - kategoria estetyczna, która nadal obowiązuje dla stroju

To, że nasz ubiór powinien być "stosowny", to wiemy już od wieków. Powiadamiają nas o tym najwybitniejsi esteci wszystkich epok. Jednakże kategoria stosowności jest także historyczna i potrafi się zmienić w czasie jednego pokolenia. Co to znaczy dziś być "stosownie ubranym", ubranym w sposób odpowiedni do okazji, wieku, pozycji społecznej? Wielkie przemiany społeczne wpłynęły także na modę.

Kiedyś nazywaliśmy to trampkami, później "adidasami", potem tenisówkami - dziś mówimy o męskich sneakersach, które od dawna przekroczyły granice mody oficjalnej i są tak samo dobrze widziane w studio telewizyjnym, w biurze korporacji, na podwórku, w czasie spaceru lub podczas sobotniego wypadu z paczką. Sneakersy męskie znalazły stałe, trwale miejsce w męskiej modzie, bez względu na wiek, nawet bez względu na okoliczności. Okazały się obuwiem uniwersalnym w pełnym tego słowa znaczeniu.

Męskie sneakersy - przełom w obuwiu męskim

Gdzie poszukiwać tego rozchwytywanego obuwia dla panów? Polecamy modivo.pl, ponieważ tam znajdziemy niemalże 3 500 tysięcy artykułów klasyfikowanych jako sneakersy męskie, a zakupy w tym jednym z najważniejszych sklepów modowych w sieci w kraju są proste i bezpieczne.

Pierwszym spostrzeżeniem jest olbrzymia mnogość typów i modeli sneakersów męskich. To wynika z ich uniwersalnego zastosowania. Wielu Panów ma na swojej półce z butami kilka par tego obuwia, odpowiadających aktualnemu zapotrzebowaniu.

Męskie sneakersy to wielka rozciągłość proponowanych modeli (w modivo.pl sięgamy wyłącznie po marki najlepszych producentów). Tak więc możemy mieć te buty w nadzwyczaj klasycznej, białej, skórzanej wersji, bez ozdób, z prostym sznurowaniem i klasyczną podeszwą, ale możemy też nabyć sneakersy męskie jako kolorowe buty z materiału, sięgające powyżej kostek, w których zastosowano nowe rozwiązania dotyczące użytych materiałów oraz wyprzedzającą czasy stylistykę.

Niektóre męskie sneakersy będą nawet odpowiednie do garnituru w pełnej gali, inne lepiej nosić na co dzień, bez okazji, po prostu jako obuwie pozostające na szczytach współczesnej mody.

Marki (producenci) butów w modivo.pl należą do światowej czołówki, bo oprócz przeznaczonych dla młodszych Panów sneakersów Converse czy Nike, znajdziemy tu także odpowiednio dystyngowane buty wytwarzane przez np. przez Cole Haan czy Hugo Boss.

Czy sneakersy męskie i bluza to dobre rozwiązanie?

Bluzy męskie także od dawna oderwały się od mody młodzieżowej i weszły do "obiegu ogólnego". Na pytanie należy więc odpowiedzieć: zależy jaka bluza, zależy jakie sneakersy. Do sportowej bluzy, która ma nosić się po prostu wygodnie, bez obaw możemy założyć nawet najbardziej krzykliwe i wyrafinowane pod względem konstrukcji sneakersy. Ale męskie bluzy to też klasyczny szyk i elegancja, która z kolei dobrze będzie współgrać z modelami butów zbliżonymi wyglądem do znanych od dawna pantofli.

Brak jednego rozwiązania. Ubiór komponujemy samodzielnie. Jest bowiem tak, że dziś dobra marka gwarantuje pozostawanie w zgodności z trendami modowymi, więc tylko od nas zależy nasz wizerunek społeczny. A już na pewno trzeba powiedzieć, że bluza męska plus sneakersy to dobre, odpowiednie i bezproblematyczne połączenie dla większości sytuacji, w jakich znajdujemy się na co dzień.

Sneakersy męskie

Jak nosić sneakersy?

Nie ma więc jednej recepty na sneakersy męskie. Wiele zależy od tego, co mamy "na górze". Czy właśnie założyliśmy marynarkę, czy może lekki t-shirt? Sneakersy męskie charakteryzują się tak wielką swobodą użycia, że możemy nawet polecać eksperymenty z dobraniem kolorowych (ale odpowiedniej jakości!) butów do klasycznej, szarej marynarki, lecz nic też nie stoi na przeszkodzie, aby skórzane sneakersy ze skóry nubukowej założyć do koszuli w kratę.

Być może w całym tym artykule mamy na myśli proklamację wolności dla naszych współczesnych gustów estetycznych, smaku i norm obowiązujących dziś nowoczesnych Panów w modzie? Czas pokaże.

Materiały partnerskie Redaktor antyradia
CZYTAJ TAKŻE
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.