Pogoda
02.04.2020 13:26

Sony Corporation również przekaże 100 mln dolarów na pomoc dotkniętym przez epidemię koronawirusa

Pandemia koronawirusa trwa już od dobrych paru tygodni. Specjaliści wciąż szukają lekarstwa, zapobiegającego dalszemu rozprzestrzenianiu się wirusa. Coraz więcej podmiotów włącza się natomiast w walkę z wirusem, przekazując pieniądze na pomoc najbardziej poszkodowanym. Teraz do grupy darczyńców dołączyła się korporacja Sony.

Sony Corporation również przekaże 100 mln dolarów na pomoc dotkniętym przez epidemię koronawirusa
fot. PAU BARRENA/AFP/East News

Sony przekazuje fundusze na pomoc poszkodowanym

Szef Sony Corporation, Kenichiro Yoshida, ogłosił właśnie, że japońska firma przekaże 100 mln dolarów na rzecz osób, szczególnie dotkniętych przez działanie koronawirusa. Pieniądze mają trafić w szczególności do przedstawicieli trzech sektorów. Są to: 

  • pracownicy medyczni, będący na pierwszej linii walki, 
  • nauczyciele, edukatorzy oraz sami uczniowie, którzy muszą uczyć się teraz w trybie zdalnym,
  • przedstawiciele przemysłu rozrywkowego, którzy w wyniku przestoju produkcyjnego branży nie mogą wykonywać swojej pracy.
Elton John
Elton John
Przeczytaj także Elton John zorganizował charytatywny koncert online i zebrał gigantyczną sumę pieniędzy

W oświadczeniu wystosowanym przez firmę możemy przeczytać także, że Sony Corporation:

"

będzie szukać sposobów na pomoc twórcom, artystom oraz wszystkim osobom z branży rozrywkowej, których praca została przerwana z powodu odwołania koncertów i wydarzeń specjalnych, a także odwołania prac na planach filmowych i telewizyjnych. "

Na razie nie określono, jak dokładnie środki zostaną rozdysponowane między przedstawicieli poszczególnych profesji. Na ten moment wiadomo jedynie, że firma przekazała już 10 mln z ogólnej puli 100 mln na rzecz Covid-19 Solidarity Response Fund, założonej przez Światową Organizację Zdrowia. Firma zapowiedziała też, że ułatwi swoim pracownikom przekazanie własnych środków na rzecz nowego funduszu.

Bezdomny
Bezdomny
Przeczytaj także 5-gwiazdkowy hotel zaoferował schronienie bezdomnym w czasie pandemii

Korporacje na ratunek

Warto zwrócić uwagę, że podobnych działań podjęła się niedawno platforma streamingowa Netflix. Przedstawiciele amerykańskiego giganta VOD również przekazali 100 mln dolarów na fundusz, mający wesprzeć pracowników kultury, których praca jest niemożliwa w warunkach pandemii. 

Niedawno głośno było także o Marku Zuckerbergu, założycielu firmy Facebook, który przekazał własne fundusze na cel walki z koronawirusem. Mężczyzna wsparł projekt, założony przez fundację charytatywną Billa Gatesa, której celem jest dofinansowanie ośrodków medycznych, szukających lekarstwa na koronawirusa. 

Czytaj także: Mark Zuckerberg i Bill Gates przekazali prawdziwą fortunę na walkę z koronawirusem

Środki przekazane przez Sony

Tagi: Newsy Sony koronawirus