Sony nareszcie pokazało swoją konsolę nowej generacji. Oto Playstation 5

12.06.2020 09:09
Sony nareszcie pokazało swoją konsolę nowej generacji. Oto Playstation 5 Fot. materiały prasowe/Sony

Przełożona prezentacja nowego sprzętu Sony nareszcie się odbyła. Nie tylko zobaczyliśmy nową konsole na własne oczy, ale też poznaliśmy wiele nowych tytułów zmierzających na PS5.

Nareszcie. Po miesiącach plotek, dezinformacji i przenoszenia w czasie swoich prezentacji, Sony w końcu zaprezentowało "przyszłość gamingu" w postaci Playstation 5. Japoński gigant przez prawie półtorej godziny prezentował światu kolejne gry zmierzające na swoje nowe dziecko, aż w końcu podzielił się wyglądem konsoli i jej akcesoriów.

Playstation 5 - co wiemy o konsoli?

Dowiedzieliśmy się, że Playstation 5 będzie dostępne w dwóch wersjach. Nie będą się jednak różniły mocą obliczeniową a podzespołami - "oficjalne" Playstation 5 będzie po prostu zawierało wejście na płyty. Tańsza wersja, zwana Playstation 5 Digital będzie natomiast pozbawiona czytnika płyt (dlatego też spekulujemy, że będzie tańsza).

Niestety Sony wciąż nie podzieliło się ceną nowego sprzętu, a sprzedaż wciąż planowana jest na "okres przedświąteczny 2020".

Przeczytaj także

A co z grami nowej generacji? Cóż, pod tym względem konferencja Sony była nieco rozczarowująca. Dla fanów znanych franczyz dobrą wiadomością niewątpliwie było zapowiedzenie "Horizon Forbidden West" (kontynuacji "Zero Dawn"), nowego "Racheta & Clanka", nowego "Resident Evil" w postaci "Village", a także "Spider-Mana: Milesa Moralesa".

Nadal jednak nie wiemy, czy nadchodząca produkcja o portorykańskim Pajączku będzie gloryfikowanym DLC, czy może pełnoprawną kontynuacją "Spider-Mana" na PS4. Wiemy jedynie, że premiera gry zbiegnie się w czasie ze sklepowym debiutem Playstation 5:

Poniżej możecie natomiast zobaczyć interesujący zwiastun nowego "Horizon", w którym Aloy niczym Legolas z "Władcy Pierścieni" stawia czoła mechanicznym słoniom przypominającym łudząco olifanty z książek Tolkiena:

Zagadką wciąż jest cena konsoli, a także data jej debiutu. 

Przeczytaj także

 

Kamil Kacperski
Kamil Kacperski Redaktor antyradia
CZYTAJ TAKŻE
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.