Pogoda
12.06.2020 09:09

Sony nareszcie pokazało swoją konsolę nowej generacji. Oto Playstation 5

Przełożona prezentacja nowego sprzętu Sony nareszcie się odbyła. Nie tylko zobaczyliśmy nową konsole na własne oczy, ale też poznaliśmy wiele nowych tytułów zmierzających na PS5.

Playstation 5
foto: materiały prasowe/Sony

Nareszcie. Po miesiącach plotek, dezinformacji i przenoszenia w czasie swoich prezentacji, Sony w końcu zaprezentowało "przyszłość gamingu" w postaci Playstation 5. Japoński gigant przez prawie półtorej godziny prezentował światu kolejne gry zmierzające na swoje nowe dziecko, aż w końcu podzielił się wyglądem konsoli i jej akcesoriów.

Playstation 5 - co wiemy o konsoli?

Dowiedzieliśmy się, że Playstation 5 będzie dostępne w dwóch wersjach. Nie będą się jednak różniły mocą obliczeniową a podzespołami - "oficjalne" Playstation 5 będzie po prostu zawierało wejście na płyty. Tańsza wersja, zwana Playstation 5 Digital będzie natomiast pozbawiona czytnika płyt (dlatego też spekulujemy, że będzie tańsza).

Niestety Sony wciąż nie podzieliło się ceną nowego sprzętu, a sprzedaż wciąż planowana jest na "okres przedświąteczny 2020".

klapki kubota
klapki kubota
Przeczytaj także Klapki Kubota w PlayStation Plus. Nowa promocja dla właścicieli PS4

A co z grami nowej generacji? Cóż, pod tym względem konferencja Sony była nieco rozczarowująca. Dla fanów znanych franczyz dobrą wiadomością niewątpliwie było zapowiedzenie "Horizon Forbidden West" (kontynuacji "Zero Dawn"), nowego "Racheta & Clanka", nowego "Resident Evil" w postaci "Village", a także "Spider-Mana: Milesa Moralesa".

Nadal jednak nie wiemy, czy nadchodząca produkcja o portorykańskim Pajączku będzie gloryfikowanym DLC, czy może pełnoprawną kontynuacją "Spider-Mana" na PS4. Wiemy jedynie, że premiera gry zbiegnie się w czasie ze sklepowym debiutem Playstation 5:

Poniżej możecie natomiast zobaczyć interesujący zwiastun nowego "Horizon", w którym Aloy niczym Legolas z "Władcy Pierścieni" stawia czoła mechanicznym słoniom przypominającym łudząco olifanty z książek Tolkiena:

Zagadką wciąż jest cena konsoli, a także data jej debiutu. 

Call of Duty: WWII
Call of Duty: WWII
Przeczytaj także PlayStation Plus na czerwiec 2020. Dwa wielkie hity dla fanów strzelanek

Kupicie PlayStation 5?

Tagi: Newsy Playstation