Sony potwierdziło, że powstanie nowa konsola. Pojawi się w zestawie z tabletem?

Kamil Kacperski
09.10.2018 19:05
PlayStation|undefined Fot. materiały prasowe

O powstaniu nowego PlayStation opowiedział prezes Sony, Kenichiro Yoshida. Nie zdradził jednak zbyt wiele szczegółów dotyczących nowego produktu.  

Niedawno w sieci pojawił się wywiad portalu Financial Times z Kenchiro Yoshidą, prezesem Sony. Mężczyzna był pytany o przyszłość japońskiej marki, a konkretnie o to, czy firma planuje już następcę PlayStation 4. Yoshida stwierdził, że posiadanie sprzętu następnej generacji jest „potrzebne”.

Prezes Sony nie zdradził zbyt wielu szczegółów i stwierdził, że jest za wcześnie by powiedzieć cokolwiek więcej (ileż to już razy słyszeliśmy) ale właściwie potwierdził, że powstanie nowa konsola:

Co mogę powiedzieć w tym momencie? Potrzeba nam sprzętu nowej generacji. 

Plotki na temat PlayStation 5

Mężczyzna uniknął jednak odpowiedzi na pytanie dotyczące nazwy nowego sprzętu. Yoshida nie chciał skomentować, czy konsola będzie się nazywała PlayStation 5, czy może jednak zmieni nazwę tak jak produkt Microsoftu, który z Xboksa 360 ewoluował w Xboksa One. 

Jednak ta krótka wypowiedź prezesa Sony spowodowała, że jak lawina posypały się plotki dotyczące „PlayStation 5”. Portal Resetera podzielił się „raportem” dotyczącym planów firmy, w którym stwierdził, iż japoński gigant postara się wejść mocniej na rynek e-sportowy. Według danych, największe zawody w popularne gry, takie jak „League of Legends” czy „Counter Strike: Global Offensive”, ogląda łącznie około 170 milionów użytkowników. To ogromne pole, które jest jeszcze relatywnie niezagospodarowane przez ogromne korporacje. 

To tylko jeden z pomysłów, o którym pisano na przestrzeni ostatnich tygodni - kolejnym z nich jest informacja, iż Sony rozważa umieszczenie w swojej nowej konsoli trybu kompatybilności wstecznej, który miałby objąć gry ze wszystkich czterech odsłon PlayStation, dzięki czemu biblioteka tytułów startowych na „PlayStation 5” byłaby naprawdę ogromna. Jednak jeszcze ciekawsze plotki pochodzą ze wspomnianego portalu Financial Times, który przeprowadził wywiad z Yoshidą.

Nowy handheld od Sony?

Według artykułu z FT, Sony zastanawia się nad dodaniem przenośnego sprzętu do nowej konsoli stacjonarnej:

Sony może planować tablet, który łączyłby się z wieloma urządzeniami. Działałby za pośrednictwem streamingu gier online, a dzięki funkcjonalności tableta, firma osiągnęłaby prawdziwą synergię między dywizją gier i filmów.

Wygląda na to, że firma nie chce powtórki z Sony Vitą, która okazała się rozczarowaniem finansowym i nie zdobyła zbyt wielu fanów (w porównaniu do PSP albo Nintendo DS/3DS). Tablet, który będzie obsługiwał gry ze stacjonarnej konsoli, a oprócz tego pozwoli na wszystko to, do czego używamy tabletów? I to na najwyższym poziomie? Brzmi bardzo drogo. I mało prawdopodobnie. Ale branża technologiczna ma to do siebie, że lubi nas zaskakiwać.

Pamiętajmy jednak, że na razie są to jedynie plotki i dopóki Sony oficjalnie nie pokaże nowego sprzętu, to niczego nie możemy być pewni. 

Kamil Kacperski Redaktor antyradia
CZYTAJ TAKŻE
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.