Sony stworzyło studio filmowe do ekranizowania swoich gier

Michał Tomaszkiewicz
21.05.2019 11:13
God of War|undefined Fot. materiały prasowe

PlayStation Productions będzie skupiać się na tworzeniu filmów i seriali na podstawie rozległej biblioteki gier na konsolę Sony – szef nowej wytwórni chce, żeby jakość obrazów dorównywała growym pierwowzorom.

Filmy na podstawie gier zazwyczaj rozczarowują fanów – filmowcy czują potrzebę na dostosowanie opowiadanej historii do wymogów branży filmowej, co przez wielu graczy traktowane jest jako „brak szacunku dla materiału źródłowego”. Nie trzeba szukać daleko, żeby zobaczyć przykład – jeż Sonic w filmie wygląda tak odmiennie od wizerunku, do którego przyzwyczaiły nas gry, że fani z miejsca odwrócili się od tytułu, a filmowcy obiecali stworzenie postaci na nowo.

PlayStation Productions ma działać inaczej i całymi garściami czerpać z doświadczenia, jakie mają w opowiadaniu wciągających historii twórcy gier, nie ignorując przy tym umiejętności mistrzów kina. Sony przyznało, że przygotowując się do otwarcia studia, rozmawiało o tajnikach tworzenia dobrych filmów między innymi z Kevinem Feige, doglądającym spójności i jakości MCU.

Shawn Layden z Sony Interactive Entertainment podczas anonsowania powstania PlayStation Productions przypominał, że nowe studio ma z czego wybierać.

Mamy 25 lat doświadczenia w tworzeniu gier i przez ten czas stworzyliśmy wiele wspaniałych tytułów, serii i historii. Czujemy, że to odpowiedni czas na przedstawienie ich w innych mediach, takich jak filmy, seriale telewizyjne i serwisy VoD.

Przeczytaj także

PlayStation Productions będzie tworzyć filmy i seriale na podstawie gier na konsolę PS

Asad Qizilbash, szef PlayStation Productions, tłumaczył dlaczego Sony uważa, że jeśli filmy na podstawie gier mają być zrobione dobrze, to trzeba je nakręcić samemu.

Zamiast udzielić licencji na kręcenie filmów na podstawie naszych własnych kreacji wydaje nam się, że o wiele lepszym rozwiązaniem jest produkowanie ich samemu. Nie zależy nam na tym, żeby jak najszybciej zadebiutować z filmami i serialami, nie mamy planów zakładających, że każdego roku ma się pokazać x tytułów. Nic z tych rzeczy. PlayStation Productions będzie współpracować z Sony Studios, żeby zapewnić tworzonym projektom jakość dorównującą tej znanej z poszczególnych gier.

Nowe studio filmowe ma do swojej dyspozycji ponad 100 światów znanych z gier wydawanych na PlayStation. Nie zdradzono jeszcze, którymi z nich wytwórnia będzie chciała zająć się w pierwszej kolejności – można jednak domyślać się, że przede wszystkim będą to wielkie hity, które na PS4 pojawiały się na zasadzie wyłączności, czyli na przykład God of War.

Aktualizacja: pierwszym zapowiedzianym przez PlayStation Pictures serialem jest Twisted Metal.

Zobacz także: >> Ile będzie kosztować PlayStation 5? Są pierwsze przecieki o cenach <<

Niewykluczone, że Sony ma w planach stworzenia własnego serwisu VoD, w którym można będzie oglądać seriale na podstawie gier.

 

Michał Tomaszkiewicz Redaktor antyradia
CZYTAJ TAKŻE
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.