Pogoda
25.06.2020 13:55

Sony zapłaci majątek za znalezienie błędów w Playstation 4

Sony postanowiło przygotować nowy program dla graczy, który nosi nazwę "Playstation Bug Bounty Program". Ten ma pomóc w poprawieniu jakości działania PS4 i jego funkcji online, a przy okazji przynieść poważne pieniądze osobom, które znajdą błędy.

Sony zapłaci majątek za znalezienie błędów w Playstation 4
foto: shutterstock.com

PlayStation Blog podzieliło się niedawno szczegółami nowego programu przygotowanego przez Sony, który nosi nazwę PlayStation Bug Bounty Program. Inicjatywa została stworzona we współpracy Sony Interactive Entertainment oraz HackerOne. Całość jest dość prosta - użytkownicy Playstation 4 i różnych usług związanych z konsolą mają za zadanie szukać błędów i problemów w oferowanych przez firmę usług. 

Playstation zapłaci krocie za znalezienie błędów w ich dziełach

To ma pomóc w sprawieniu, by platforma była jeszcze bezpieczniejsza, a jej struktura sieciowa mniej odporna na ataki (jak ten, przez który kilka lat temu wyciekły dane kilkudziesięciu tysięcy użytkowników Playstation Network). Co jest jeszcze ciekawszą wiadomością dla użytkowników, ci którzy znajdą błędy, zostaną nagrodzeni pieniężnie. Stawki robią wrażenie, bo wynoszą od 100 dolarów do (aż!) 50 tysięcy dolarów!

Absurdalna cena za gadżety z "The Last of Us 2". Zapłacilibyście tyle za gitarę?
Absurdalna cena za gadżety z "The Last of Us 2". Zapłacilibyście tyle za gitarę?
Przeczytaj także Absurdalna cena za gadżety z "The Last of Us 2". Zapłacilibyście tyle za gitarę?

Na stronie HackerOne opublikowano listę nagród w zależności od odnalezionych błędów, a także formularze kontaktowe do oddziałów, które zajmą się weryfikacją zgłoszonych problemów. Zapoznajcie się z nimi poniżej:

hackerone
hackerone1

Trzeba przyznać, że oferta jest całkiem kusząca. Sony oprócz tego przygotowuje się do startu Playstation 5, który odbędzie się w listopadzie 2020 roku. Zanim jednak do tego dojdzie, czeka nas premiera nowej ekskluzywnej gry na konsole PS4. Mowa oczywiście o produkcji "Ghost of Tsushima", która zadebiutuje 17 lipca 2020 roku. 

Playstation 5
Playstation 5
Przeczytaj także Sony nareszcie pokazało swoją konsolę nowej generacji. Oto Playstation 5

Kupicie PlayStation 5?

Tagi: Newsy Sony Playstation