Sony zapowiedziało PlayStation Classic, czyli mini-wersję PS1

Kamil Kacperski
20.09.2018 11:17
PlayStation Classic|undefined Fot. materiały prasowe

Konsola będzie zawierała 20 klasycznych gier, m.in. „Final Fantasy VII”, „Tekken 3” czy „Ridge Racer 4”. Samo PS Classic ma być aż o 45% mniejsze od oryginalnej konsoli.

We wrześniu 2018 roku Sony zapowiedziało PlayStation Classic, czyli odświeżoną wersję konsoli, która trafi do sprzedaży już 3 grudnia 2018 roku. Według informacji, sprzęt ma zostać wyposażony w zestaw 20 gier, wśród których znajdą się takie klasyki, jak „Final Fantasy VII” czy „Tekken 3”. Na razie nie znamy jednak pełnej listy gier, które pojawią się na konsoli.

Mini-konsola jest mniej więcej 45% mniejsza od oryginału, ale pod względem designu nie różni się od PSX praktycznie niczym. Objawia się to nie tylko w wyglądzie samej konsoli, ale także padów i opakowania. Fani poczują nostalgię, która pojawi się z odkrywaniem na nowo gier, w które kiedyś już grali, a nowi gracze będą mieli okazję zapoznać się z konsolą, od której zaczęło się PlayStation. Twórcy zapewnili również, że wszystkie gry obecne na PS Classic będą w oryginalnym formacie.

Kiedy PlayStation Classic trafi do sprzedaży?

W zestawie PS Classic znajdziemy kabel HDMI, kabel USB do ładowania padów oraz dwa kontrolery. Co ciekawe, w zestawie nie znajdzie się kabel zasilający. Nawet na oficjalnej stronie PlayStation pojawia się informacja, że „kabel będzie sprzedawany oddzielnie”. Nie jest to taki pierwszy przypadek w historii gier - do Nintendo 3DS XL nie dodawano ładowarki.

Na razie nie wiemy, ile konsola będzie kosztowała w Polsce, ani nawet czy w ogóle trafi do naszego pięknego nadwiślańskiego kraju. Cena PS Classic wynosi 99 dolarów, czyli około 360 złotych. Za konsole z 20 grami? Nie jest to zbyt duży koszt. Nie mniej, ta zapowiedź wywołała niemałe poruszenie w branży. Na temat PlayStation wypowiedział się... Xbox, który przypomniał jak wygląda u nich wsteczna kompatybilność:

Zagrajcie w ponad 500 klasycznych tytułów z Xboksa i Xboksa 360... totalnie za darmo! Psst, niektóre z nich są nawet specjalnie przygotowane pod Xboksa One X.

Auć. Jesteście zainteresowani zakupem PlayStation Classic?

Kamil Kacperski Redaktor antyradia
CZYTAJ TAKŻE
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.