Pogoda
20.09.2018 11:17

Sony zapowiedziało PlayStation Classic, czyli mini-wersję PS1

Konsola będzie zawierała 20 klasycznych gier, m.in. „Final Fantasy VII”, „Tekken 3” czy „Ridge Racer 4”. Samo PS Classic ma być aż o 45% mniejsze od oryginalnej konsoli.

PlayStation Classic
foto: materiały prasowe

We wrześniu 2018 roku Sony zapowiedziało PlayStation Classic, czyli odświeżoną wersję konsoli, która trafi do sprzedaży już 3 grudnia 2018 roku. Według informacji, sprzęt ma zostać wyposażony w zestaw 20 gier, wśród których znajdą się takie klasyki, jak „Final Fantasy VII” czy „Tekken 3”. Na razie nie znamy jednak pełnej listy gier, które pojawią się na konsoli.

Mini-konsola jest mniej więcej 45% mniejsza od oryginału, ale pod względem designu nie różni się od PSX praktycznie niczym. Objawia się to nie tylko w wyglądzie samej konsoli, ale także padów i opakowania. Fani poczują nostalgię, która pojawi się z odkrywaniem na nowo gier, w które kiedyś już grali, a nowi gracze będą mieli okazję zapoznać się z konsolą, od której zaczęło się PlayStation. Twórcy zapewnili również, że wszystkie gry obecne na PS Classic będą w oryginalnym formacie.

Kiedy PlayStation Classic trafi do sprzedaży?

W zestawie PS Classic znajdziemy kabel HDMI, kabel USB do ładowania padów oraz dwa kontrolery. Co ciekawe, w zestawie nie znajdzie się kabel zasilający. Nawet na oficjalnej stronie PlayStation pojawia się informacja, że „kabel będzie sprzedawany oddzielnie”. Nie jest to taki pierwszy przypadek w historii gier - do Nintendo 3DS XL nie dodawano ładowarki.

Na razie nie wiemy, ile konsola będzie kosztowała w Polsce, ani nawet czy w ogóle trafi do naszego pięknego nadwiślańskiego kraju. Cena PS Classic wynosi 99 dolarów, czyli około 360 złotych. Za konsole z 20 grami? Nie jest to zbyt duży koszt. Nie mniej, ta zapowiedź wywołała niemałe poruszenie w branży. Na temat PlayStation wypowiedział się... Xbox, który przypomniał jak wygląda u nich wsteczna kompatybilność:

"

Zagrajcie w ponad 500 klasycznych tytułów z Xboksa i Xboksa 360... totalnie za darmo! Psst, niektóre z nich są nawet specjalnie przygotowane pod Xboksa One X. "

Auć. Jesteście zainteresowani zakupem PlayStation Classic?

Kamil Kacperski
Tagi: Gry Sony Playstation