Sony zaprezentowało pada do Playstation 5. Poznajcie DualSense'a

08.04.2020 10:34
Pad DualSense|undefined Fot. materiały prasowe/Sony

Sony powoli zbiera się mentalnie do prezentacji Playstation 5. Zanim jednak do tego dojdzie, to twórcy postanowili zaprezentować światu nowego pada, nazwanego oficjalnie DualSense.

Sony ma wyjątkowo pokręcony sposób na zapowiadanie swojej konsoli Playstation 5. Zamiast pokazać sprzęt, a dopiero potem zdradzać jego dokładne szczegóły, japońska firma robi kompletnie na odwrót. Najpierw przez godzinę opowiadała na konferencji prasowej o dokładnej specyfikacji technicznej i procesie stojącym za tworzeniem poszczególnych komponentów konsoli (co było nudne), a teraz pokazała samego pada. 

Playstation zaprezentowało nowego pada DualSense

I przynajmniej tutaj Sony może dopisać sobie plusika w kolumnie "wygrana", ponieważ nowy kontroler do Playstation 5 jest naprawdę interesujący. Przede wszystkim jest śliczny i znacząco różni się od poprzednich DualShocków. Przede wszystkim jest pierwszym padem z nazwą DualSense, a co za tym idzie, musi wprowadzać w sobie jakieś zaskakujące nowości. Cóż, nimi ma być nowy sposób wykrywania wibracji.

Kontroler DualSense ma korzystać z haptycznych wibracji (technologia wykorzystywana w produktach przeznaczonych dla osób z problemami ze wzrokiem). Te zaś mają pozwalać twórcom gier na zaprogramowanie jeszcze bardziej dokładnych odczuć - te szczególnie będzie można odczuć w grach rajdowych, gdzie jazda po żwirze będzie się znacząco różniła od jeździe po błocie.

Przeczytaj także

Oprócz innych technologicznych nowości, DualSense ma posiadać adaptacyjne spusty, które mają stawiać większy opór w zależności od sytuacji na ekranie. Napięcie cięciwy podczas strzelania z łuku będzie się zdecydowanie różniło od np. strzelania z karabinu w "Call of Duty".

Trzeba jednak przyznać, że najważniejszym nowym elementem pada do PS5 jest wbudowany mikrofon, który pozwoli się komunikować w grach online bez zakładania słuchawek. To znacząco wpłynie pozytywnie na granie - zwłaszcza jeżeli konsole trzymamy w salonie podłączoną pod telewizor i dobry sprzęt audio. 

Oprócz tego Sony zapowiada obniżenie wagi pada i jednoczesne powiększenie akumulatora, co odbije się pozytywnie na żywotności DualSense'a. Cóż, o tym, czy kontroler będzie dobry w wykorzystaniu dowiemy się sami pod koniec roku, kiedy to do sprzedaży trafi konsola Playstation 5.

Przeczytaj także

 

Kamil Kacperski
Kamil Kacperski Redaktor antyradia
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.